Az ITAKA utazásszervező 30 százalékos áremelkedéssel kalkulál az idei évre. A legnépszerűbb úti célok között van Törökország és Görögország.
Szerző(k): H. B.Magyarország a kutatás-fejlesztés-innováció területén az EU-s rangsorban a 19. helyen áll, kevés a szabadalom, és GDP-arányosan sem teljesítjük a célkitűzéseket, többek között erre hívja fel a figyelmet a jegybank. Kiemelték: a magyar gazdaság fejlődésének következő lépcsőfokát a tudás- és innovációvezérelt növekedési pályára történő átállás jelentheti.
Szerző(k): Koncsek RitaA külgazdasági- és külügyminisztérium szerint két ország jövő hétfőn írhatja alá a megállapodást.
Szerző(k): Zádori BenceA pandémia alatt jobban álltunk az otthoni munkavégzés arányában, 2022-re azonban megint 10,6 százalékra csökkent a rendszeresen otthonról is dolgozók aránya. Az uniós rangsorban megint sereghajtó Magyarország.
Szerző(k): K. R.Zakopanét és talán Krakkót leszámítva szinte semmilyen képük nincs a magyaroknak Lengyelországról. Közös történelem, kölcsönös szimpátia - érthetetlen, hogy miért tudunk ilyen keveset mégis egymásról.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsBizonyos gazdasági és energetikai kihívásokra nem lehet felkészülni, ahogy a pandémiára sem, de ennek ellenére a munkaerőpiac például hozzá tudott járulni a gazdaság növekedéséhez, újraindulásához vagy a recesszió elkerüléséhez - mondta az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója.
Szerző(k): L. K.Kiverte a biztosítékot a volt elnök, Jair Bolsonaro bújtatása. Halmai Miklós nagykövetet bekérették, a brazil szövetségi rendőrség pedig vizsgálatot indított. Paczolay Máté külügyi szóvivő is megszólalt az ügyben.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraVásárlóerő-paritáson utoljára 2013 előtt volt nagyobb mértékű növekedés a nyugdíjakban itthon, 2020-ban sikerült némi javulást elérni, amely azóta is tart. A GKI elemzéséből kiderül, hogy az EU-csatlakozás óta reálértéken mindössze 43 százalékkal nőtt a nyugellátások átlagos összege.
Szerző(k): Horváth BalázsNemcsak a magyar államtól, hanem a bukaresti kormánytól is visszatartja az uniós pénzeket az Európai Bizottság. Míg Magyarország az úgynevezett RRF alap forrásaihoz nem juthat teljesen hozzá, addig a keleti szomszédunk az országos helyreállítási tervből (PNRR) nem kapja meg a Romániának járó uniós támogatást.
Szerző(k): Gulyas Ábel