Mozgalmas hetet hagytunk magunk mögött: a KSH az inflációs adatok mellett az iparról is közzétette becslését. Fontos bejelentéseket tett a kormány a bankokról és a babaváróról, az üzemanyag árháború is nyugvópontra juthatott. A héten az építőipar helyzetéről ismerhetünk meg fontos adatokat.
Szerző(k): Vermes ÁdámAz Economx heti összefoglalójából megtudhatjuk, hogy több makrogazdasági adat is érkezik jövő héten, hogy miként cselekedett a jegybank júniusi kamatdöntő ülésén, továbbá arról is beszámolunk, hogy miben találta meg az MNB az infláció okát, illetve mikorra várja a konszolidációt.
Szerző(k): K. O.Makroadatokban gazdag hét áll mögöttünk: a KSH jelentett a GDP-ről, a külkereskedelmi egyenlegről, az iparról, a kiskereskedelemről is. Kamatcsökkentés mellett döntött az EKB, a kormány megvette a repteret. Ezen a héten sem fogunk unatkozni, garantáljuk.
Szerző(k): Kreivich OrsolyaNem volt jó hete a forintnak, de legalább a pesti tőzsdén óriási volt a forgalom, igaz a BUX ebből összességében nem profitált. Csúcson a külkereskedelmi többletünk, megtorpant a turizmus szárnyalása, és a hét utolsó munkanapján a Moody's is elmondta véleményét a magyar gazdaságról. A héten sem leszünk makroadatok nélkül: érkezik az első negyedéves GDP, de lesz külker-, kisker- és ipari adat is. Heti makrokörkép.
Szerző(k): K. G.A skót kormányfő lemondott tisztségéről, míg a spanyol miniszterelnök napokig fontolgatta ugyanezt, de végül letett róla. A szerb gazdasági növekedés meglepte az elemzőket, de a lengyel infláció is megugrott éves szinten áprilisban. Németország pedig újabb fegyvercsomagot küld Ukrajnába. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennKét és fél éves mélyponton a februári német infláció: az energiaárak csökkentek, az élelmiszerárak emelkedése lassult.
Szerző(k): K. O.A foglalkoztatottak és a munkanélküliek száma is emelkedett júniusban a KSH adatai szerint.
Szerző(k): Károly GáborA statisztikai hivatal legfrissebb adatai szerint májusban a bruttó átlagkereset 567,8 ezer, míg a nettó átlagkereset 391,5 ezer forint volt. A jelentős emelkedés ellenére a reálkeresetek így is csökkentek.
Szerző(k): Károly GáborA KSH legfrissebb adatai szerint májusban 1,1 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet.
Szerző(k): Economx