Az MNB alelnöke a jegybankelnök helyett vázolta fel, milyen gazdasági kilátásokat tart valószínűnek. Sporthasonlattal élve azt mondta, hogy a meccs végén az számít, nyert vagy veszített a csapat.
Szerző(k): Sándor ZoltánOrbán Viktor az Eurasia Forumon az új világrendről elmondta, hogy vége annak az 1990-tól máig tartó korszaknak, amelyben a nyugati világ liberális progressziója dominált, ezzel szemben eljött Ázsia felemelkedésének ideje. Magyarországnak azonban megvan a kellő stratégiája, hogy megtalálja a helyét az új világban.
Szerző(k): Hercsel AdélA múlt héten benyújtották a jövő évi költségvetési tervezetet az Országgyűlésnek, az elemzői várakozásoknál jóval kedvezőbb inflációs adatok érkeztek, és kiderült az is, hogy áll az idei büdzsé, valamint azt is megtudtuk, miért térdelt le a magyar ipar. A forint árfolyama stabilizálódni látszik, miközben a tőzsde történelmi magasságokba emelkedett. De a következő napok is számos adatközlést tartogatnak, sőt, kedden összeül a monetáris tanács is. Heti makrogazdasági összefoglalónk.
Szerző(k): Károly GáborAz Országgyűlés Gazdasági Bizottsága kedden tartotta Lázár János építési és közlekedési minisztérium meghallgatását. Beszélt az elért eredményekről, a tervekről, és egy fél mondatban talán azt is elárulta, ki lehet tavasztól a jegybank új elnöke.
Szerző(k): Zádori BenceJövő évtől minimálils, 10 százalékos önerővel lehet hitelt felvenni a minimum „A+”-os lakásokra.
Szerző(k): T. E.A németek díjazzák a magyar jegybank elnökének gazdasági törekvéseit.
Szerző(k): EconomxAzt, amikor jövő év márciusában lejár Matolcsy György jegybankelnök mandátuma. Parragh László szerint ekkortól lehet egységes a gazdaságpolitika.
Szerző(k): T. E.A Magyar Nemzeti Bank (MNB), többek között az ügyféltájékoztatási gyakorlat és a termékirányítási szabályok megsértése miatt, 30 millió forintos büntetést szabott ki az SPB Befektetési Zrt.-re.
Szerző(k): Gulyas ÁbelMagyarország szorosan kötődik az európai gazdaságokhoz, azon belül is Németországhoz. Fő kereskedelmi partnerünk gyengélkedése így a hazai növekedésre is rányomja a bélyegét. Kína és az Egyesült Államok visszanyerték azt a növekedési trendet, ami a 2010-es években jellemezte őket, míg az Európai Uniónak nem úgy tűnik, hogy ez sikerülne. Ez igencsak nyugtalanító egy olyan korban, ahol egymást érik a különféle válságok.
Szerző(k): Rádi Balázs