Ha az Egyesült Királyság megállapodás nélkül zuhan ki az EU-ból, akkor egyik napról a másikra ugyanolyan harmadik országgá válna az Európai Unió vonatkozásában, mint jelenleg például Ukrajna. Ez pedig nem kicsi, hirtelen megjelenő problémákat jelentene magyar cégeknek. A Taylor Wessing Budapest ügyvédi iroda szakértői összefoglalták, milyen problémákkal szembesülhetnek az Egyesült Királysággal kereskedelmi kapcsolatban álló magyar vállalkozások, valamint a kint élő magyarok és az itt élő britek egy esetleges kemény brexit esetén.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA brit kormány szerint meg lehet oldani azt a feladványt, hogy Észak-Írországban kétféle - az EU-s és a brit - vámtarifarendszer legyen egyszerre érvényben. A gond az, hogy egy olyan egyszerű áru esetén sem lehet tudják megmutatni hogyan működhet ez, mint a cukor.
Szerző(k): Komócsin SándorNem zárják ki a Huaweit az ötödik generációs mobil távközlési hálózatok (5G) németországi fejlesztéséből, a kínai cégnek kedvező szabályozás mellett főleg a kancellári hivatal kardoskodott - írta hétfőn a Handelsblatt című üzleti lap.
Szerző(k): Szepesi AnitaTöbb a hasonlóság Leo Varadkar ír és Boris Johnson brit miniszterelnök helyzetében, illetve Johnson és EU helyzetében, mint első látásra gondolnánk, és ez ad némi reményt arra, hogy összejöhet az Egyesült Királyság és az Európai Unió válási megállapodása.
Szerző(k): Komócsin SándorLátszólag már csak egy icipici lépés választja el az Egyesült Királyságot és az EU-t a válási megállapodástól, ám ez mégis hatalmas távolság. Ha Észak-Írország bent maradna a vámunióban szinte minden megoldódna.
Szerző(k): Komócsin SándorJelenleg nem körvonalazódik semmilyen megállapodás az Egyesült Királyság rendezett európai uniós kiválásának feltételeiről - jelentette ki Michel Barnier az Európai Bizottság Brexit-ügyi főtárgyalója.
Szerző(k): Szász PéterEgy sajtóértesülés szerint tett egy nagy engedményt az EU az Egyesült Királysággal folytatott válási megállapodásról szóló tárgyalásokon, mégsem nőtt az egyezség megkötésének esélye. A brit parlamenti képviselők október 19-én dönthetik el, merre próbáljon kivergődni az ország a brexivita mocsarából.
Szerző(k): Komócsin SándorAz Európai Uniónak majdnem teljes egészében el kellene fogadnia a londoni kormány válási megállapodási javaslatát, mert ha nem teszi, akkor végletes lépésre kényszeríti a brit kormánypártot, amivel végül mindenki rosszul járna.
Szerző(k): Komócsin SándorA csempészek paradicsomává tenné az ír szigetet, ha az EU elfogadná a brit kormány új válási megállapodási javaslatát, amit a Financial Times vezető publicistája egyébként kamunak tart. Szerinte Boris Johnson kormányfő fő célja, hogy megtartsa a hatalmát, ám ez nem esik egybe az ország érdekével.
Szerző(k): Komócsin Sándor