Az Egyesült Államok jelentős lakáshiánnyal szembesül, a becslések mintegy 7 millió otthon hiányzik a piacról. Bár tavaly 1,5 millió új otthont adtak át, a jelenlegi ütem mellett közel öt évbe telne a valós igények kielégítése. Ezért a lakhatási válság a közbeszéd fókuszába került az USA-ban, akárcsak Magyarországon, és majd meglátjuk, hogy mit hoz a második Trump-elnökség.
Szerző(k): Farkas TiborEgy friss kutatás adatai szerint a mezőgazdaság a legaktívabb ágazat a mesterséges intelligencia fejlesztések terén.
Szerző(k): K. R.Magyar Péter azt ígéri, maga jelenti fel zsarolásért volt barátnőjét.
Szerző(k): Sándor ZoltánNovember 26 és 29. között rendezi meg a Budapest Fintech Weeket az MBH Fintechlab, a Magyar Fintech Szövetség, az Ergomania designügynökség és a BrightHills. A programsorozat célja, hogy a világ számos nagyvárosa után Magyarországon is legyen egy olyan nemzetközi találkozási lehetőség, ahol a fintech cégek, a vállalkozók, a bankok, a szabályozásért felelős szervezetek és a befektetők közvetlenül kapcsolatba kerülhetnek egymással, első kézből szerezhetnek információt. A rendezvény központjában a közösségépítés és kapcsolatteremtés áll, ezért bárki számára ingyenesen látogatható.
Szerző(k): EconomxItt az új építési boom! Az egyre nagyobb mértékű számítási teljesítmény iránti igény kielégítése immár évi 250 milliárd dolláros, közel 95 ezer milliárd forintnyi beruházást jelent globálisan.
Szerző(k): V. G.Újabb lehallgatási botránnyal állt elő Magyar Péter vasárnap: a Tisza párt elnöke szerint a titkosszolgálat olyan, mesterséges intelligenciával manipulált anyagokat tervez nyilvánosságra hozni, amelyek pártja és személye ellehetetlenítését célozzák.
Szerző(k): EconomxAhogy a mesterséges intelligencia innovációt egyre több techóriás csűri-csavarja a maga módján, a befektetőket két tényező zavarja: egyrészt, hogy mikor profitál már végre a technológiából valaki, másrészt pedig, hogy az Nvidia hogyan lehetne mégis az első a harcban. Most mutattak valamit.
Szerző(k): Zádori BenceKörvonalazódni látszik a mesterséges intelligenciák élete az uniós szabályozások érvényesülése után. A ChatGPT, a Copilot és a Gemini már készen állnak az új világra, az Apple pedig áprilisban tervezi megtenni ugyanezt. A Meta egyelőre hallgat. De miért olyan óvatosak a techóriások? Miféle fékeke és ellensúlyok ölelik körbe a chatbotokat? Magát az egyik MI-modellt „kérdeztük meg” erről.
Szerző(k): Zádori BenceFutótűzként terjed az a Redditen megjelent poszt, miszerint valakit egy életveszélyes állapottól mentett meg az OpenAI mesterséges intelligenciája.
Szerző(k): Zádori Bence