A dühös gazdák hátrálásra kényszerítették az Európai Uniót, de ismét botladozott a német légi közlekedés is a héten. A nyíltan háborúellenes Borisz Nagyezsgyin pedig nem mérkőzhet meg Vlagyimir Putyin orosz államfővel a márciusi elnökválasztáson. Donald Trump volt amerikai elnök ügye pedig a legfelsőbb bíróság elé került. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): EconomxIgaz, nem autó, nem is elektronikai cikk vagy éppen vegyipari termék formájában: a dél-ázsiai ország kedvence lett a német alma.
Szerző(k): T. E.Agrárközgazdasági Intézet szerint csökkent a gabona, az ipari- és takarmánynövények, valamint számos zöldség ára.
Szerző(k): EconomxEgyre gyakoribbá válnak azok a horrorisztikus történetek az európai természetben, melyek során a beáramló ázsiai lódarazsak brutálisan lemészárolják az útjukba kerülő méhállományokat.
Szerző(k): Zádori BenceAz Európai Unió zöld megállapodás és az ukrán import ellen tiltakoznak.
Szerző(k): Zádori BenceAz enyhe idő megzavarja a vegetáció téli mélynyugalmi fázisát, így a növények korán fejlődésnek indultak, ám ez növeli a tavaszi fagykárok veszélyét.
Szerző(k): Zádori BenceA spanyol és az olasz termelők is traktoros tüntetésekkel fejezik ki elégedetlenségüket.
Szerző(k): T. E.Minden út Rómába vezet: Olaszország vidékeiről traktorok százai indulnak el csütörtökön a főváros felé, ahol több ezer fős tüntetést szerveznek az EU agrárpolitikája ellen. Madridban is gigatüntetésre mozgósítanak, míg a szlovák és cseh agrárkamara szerint a visegrádi országok, köztük hazánk termelői február végén tarthatnak páneurópai megmozdulásokat.
Szerző(k): Thurzó KatalinBulgáriára is átterjedt az EU-s szabályozások miatt kialakult tüntetések láza.
Szerző(k): Kiffer Anna