Nagy meglepetés érte idén a hazai meggytermesztőket, amikor a konzervgyárak közölték, mennyit fizetnének egy kilogramm rázott meggyért - írja a magyarmezogazdasag.hu.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaRekeszszámra borították a járdára a cseresznyét dél-olaszországi termesztők, illetve a hely híres cseresznyefajtát, a Ferroviát gyászoló plakátokat ragasztottak a falakra, tiltakozásképpen az alacsony árak ellen.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaKülföldről is kell hozni szamócát, mert nincs elég. Szamócakörkép, árakkal.
Szerző(k): Csernátony CsabaA Budapesti Értéktőzsde (BÉT) árupiacon betöltött pozíciójának jelentős megerősítését tűzte ki célul a BÉT, ezért az Equilor Befektetési Zrt-vel együttműködve átalakította az áru szekciójának szabályrendszerét.
Szerző(k): Rácz GergőKedvező időjárás esetén július közepén kerülhet a magyar dinnye a piacokra. Korábban az oltott görögdinnyéket már április első napjaitól ki tudták ültetni, de erre tavaly és idén sem volt lehetőség. Májusban pedig nem ritkán 6-8 fokosak voltak a reggelek, ami további csúszást eredményezett - mondta Göcző Mátyás, a Magyar Dinnyetermesztők Egyesülete elnök az MTI-nek.
Szerző(k): Szász PéterA Főkert Nonprofit Zrt. ellenőrizte a Lágymányosi híd pesti hídfőjénél kijelölt kísérleti beporzóbarát területet, amelyet "méhlegelőnek" nevezett el: az első tapasztalatok pozitívak.
Szerző(k): Szász PéterAz egymásba csúszott évszakok, a nagyon enyhe tél és az időjárás is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy most igen komoly levéltetű invázióval nézünk szembe - írja az Agrofórum. A levéltetvekhez jelentős hangyamennyiség is társul.
Szerző(k): Domokos ErikaA magyar gazdáknak alkalmazkodni kell az őket körülvevő környezet gyors változásaihoz. A klímaváltozáshoz is, amely a Kárpát-medencébe előbb érkezik és vélhetően súlyosabb lesz, mint Európa más részein. A borászoknak és a növénytermesztésben érintetteknek a fajtanemesítés és a művelési technológiaváltás területén kell válaszokat keresniük - mondta Áder János köztársasági elnök.
Szerző(k): Domokos ErikaA Hegykői petrezselyemgyökér elnevezést az Európai Bizottság uniós oltalomban részesítette. Az Agrárminisztérium Földrajzi árujelzők programjának eredményeként így már 70-re emelkedett az uniós oltalom alatt álló magyar agrártermék földrajzi árujelzők száma: 22 élelmiszer, 38 bor és 10 szeszes ital elnevezése védett az EU területén - írja az MTI az agrártárca közlése nyomán.
Szerző(k): Szász Péter