Egy tavaly publikált tanulmány szerint a mikrohullámú sütőben bizonyos edényekben történt melegítés során több milliárd mikroszkopikus részecske juthat az ételekbe. A mikroműanyagok számos súlyos megbetegedéshez járulhatnak hozzá, úgymint a Parkinson-kór vagy a meddőség.
Szerző(k): Kiffer AnnaA tó két medencéjében, nyolc helyszínen végeztek méréseket.
Szerző(k): Zádori BenceMa már nem titok, hogy a műanyag az elmúlt évtizedekben nagyon súlyos károkat okozott a környezetünkben. Most pedig ismételten ott találták meg, ahol a világon semmi keresnivalója nincs.
Szerző(k): Zádori BenceIdén rekord mennyiségű 17,5 tonna PET-palackot halásztak ki a Tiszából és a Bodrogból. Laboratóriumi vizsgálatok során pedig rábukkantak a biszfenol-A vegyületre, ami rákkeltő, felborítja a hormonháztartást és idegrendszeri panaszokat is okoz.
Szerző(k): Koncsek RitaFogamzásgátló hormonszármazékoktól a növényvédő szerekig sok minden található a legnagyobb hazai tavunkban.
Szerző(k): T. E.A Sydney-i Műszaki Egyetem tanulmánya összetett számítógépes modellek segítségével derítette ki, hogy mi történik, amikor belélegezzük a műanyag részecskéket.
Szerző(k): Vermes ÁdámÉletmentő, de legalábbis rendkívül hasznos lehet az indiai kutatók legújabb fejlesztése, ami korunk egyik legnagyobb problémát jelentő szennyezésével, a mikroműanyagokkal számolna le.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraMinden évben egy környezeti probléma adja a Föld napja esemény témáját, amely idén a „Bolygó a műanyagok ellen” címet kapja, rávilágítva a műanyagszennyezés emberre és a természetre kifejtett káros hatásaira. Erről korábban az Economx Business Talks konferenciáján Litkai Gergely humorista és Ürge-Vorsatz Diána, az ENSZ Kormányközi Éghajlatváltozási Testületének alelnöke is megszólalt.
Szerző(k): Rádi BalázsAkár százszor is szennyezettebb lehet a palackozott víz, mint azt korábban hitték.
Szerző(k): Zádori Bence