Kedden újabb tárgyalási forduló zajlott a legkisebb bérek 2022-es mértékéről. Abban már nincs vita a munkáltatói és a munkavállalói oldal között, hogy a garantált bérminimumot is jelentős - legalább két számjegyű - mértékben lenne szükséges emelni, de a pontos számokról és a feltételekről még komoly viták várhatóak. A munkaadói oldalon korábban még nem látott mértékű - minimum 8 százalékpontos - járulékcsökkentést javasolnak kompenzációképpen. A kormányoldalon múlik majd, milyen vastagon fog a ceruza.
Szerző(k): K. Kiss GergelyErdélyben sem jó jövedelmi szempontból nyugdíjasnak lenni, legfeljebb az vigasztalhatja az ottani időseket, hogy jobban járnak, mintha Románia más régióiban lennének nyugdíjasok.
Szerző(k): Komócsin SándorA minimálbér emelésével nőne a gyermekgondozási díj (gyed), a hallgatói gyed és a gyermekek otthongondozási díja (gyod) is - közölte Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter sajtótájékoztatón.
Szerző(k): Domokos ErikaA családügyi miniszter bízik abban, hogy még ebben a ciklusban tud a kormány béremelést adni a pedagógusoknak. Novák Katalin nem érzi életszerűnek, hogy változtassanak a 2014-es "logikán", így nem a 200 ezres minimálbérhez kötnék a béremelést - derült ki a miniszter ATV-nek adott válaszából. A pedagógusoknak a 2014-es minimálbér határozza meg a fizetését.
Szerző(k): Domokos ErikaA minimálbér mellett a garantált bérminimum és a bérajánlás egyenlő mértékben és azonos ütemben, vagyis egy lépcsőben való emeléséről is meg kell állapodni – figyelmeztet a Magyar Szakszervezeti Szövetség, amelynek elnöke egyáltalán ne tekinti lezártnak a tárgyalásokat. A kérdés azért fontos, mert a kormány 200 ezer forintra emelné a bruttó minimálbért.
Szerző(k): Szabó DánielAz Európai Unió által kidolgozott minimálbér-szabályozást akarnak a magyarok: 38 százalék legalább a meghatározás elvét, 48 százalék pedig az összeg eldöntését is az EU-ra bízná. Pusztán tagállami lépést csak a magyarok 12 százaléka fogadna el - derül ki a Napi.hu és a Pulzus Kutató közös közvélemény-kutatásából. A magyar kormány a minimálbér 200 ezer forintra emelését tervezi.
Szerző(k): Szabó DánielA Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) tárgyalásán azt elfogadták a szociális partnerek, hogy a minimálbér egy lépcsőben 200 ezer forintra emelkedjen jövőre, a garantált bérminimum emelésével kapcsolatban a munkáltatói oldal felvetette, hogy azt két lépcsőben kellene végrehajtani, első alkalommal jövőre, majd 2023. január 1-jétől - mondta az MTI-nek Zs. Szőke Zoltán, az Áfeosz-Coop Szövetség elnöke a keddi megbeszéléseket követően.
Szerző(k): Domokos ErikaElindultak a 2022-es minimálbérrel és garantált bérminimummal kapcsolatos egyeztetések a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az MTI-vel. A kormány a minimálbér 200 ezer forintra emelését tervezi.
Szerző(k): Domokos ErikaMunkavállalónként 38 142 forint költségnövekedéssel járna a munkaadóknak a minimálbér havi bruttó 200 ezer forintra emelése 2022-től. A kormány tagjai a napokban többször utaltak arra, hogy tervezik ezt a lépést, amely 1,3 millió ember bérét vagy juttatásait, ellátásait érintené közvetlenül hazánkban. A minimálbér nettó összege egyéb kedvezmények nélkül 133 000 forintra emelkedne a lépés hatására – derül ki Bákonyi László adójogi szakjogász elemzéséből.
Szerző(k): Szepesi Anita