De arra is választ kaphat, hogy megbecsülik-e önt a munkahelyén. Segítünk. Egy gyakorlott befektetési elemző idén átlagosan 850 ezer, egy banki vagy biztosítói termékmenedzser 820 ezer, egy könyvelő 780 ezer forintos bruttó fizetést vághat zsebre havonta az egyéb juttatások nélkül, de általában az extra javadalmazásokat sem kell nélkülözni a bemutatott munkahelyeken.
Szerző(k): Sánta AndrásA Microsoft társalapítója szerint az OpenAI nyelvi generációs mesterséges intelligencia eszközei egyike annak a két forradalmi technológiának, amellyel életében találkozott. A filantróp milliárdos óriási potenciált lát az egyenlőtlenségek csökkentésében, de a velejáró kockázatokat is mérlegelni akarja.
Szerző(k): Horváth TiborA bizonytalan gazdasági környezetre hivatkozva Andy Jassy, az Amazon elnök-vezérigazgatója hétfőn a munkatársaknak küldött feljegyzésében jelentette be a rossz hírt.
Szerző(k): EconomxA fehérgalléros dolgozók hamarosan valóban szembesülhetnek azzal a mesterséges intelligencia okozta pánikkal, amitől sokan tartanak.
Szerző(k): EconomxMárcius végéig igényelhető a bölcsődei támogatás, amely megkönnyítheti a szülők munkába állását gyermekvállalás után.
Szerző(k): EconomxJanuárban a vártnál nagyobb mértékben esett vissza az ipari termelés Olaszországban az előző hónaphoz képest – közölte előzetes adatai alapján kedden az olasz statisztikai hivatal, az Istat.
Szerző(k): Horváth TiborListázták azokat a foglalkozásokat, amelyekkel a legmagasabb fizetés jár Magyarországon. A KSH a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó havi átlagkereseteit összesítette foglalkozások szerint.
Szerző(k): Varga CsengeOrszágosan csaknem kétmillió üres munkahelyet számoltak 2022 negyedik negyedévében. Ez már rekordnak számít.
Szerző(k): Varga CsengeRengeteg félrevezető elemzés lát napvilágot a nemzetközi nőnap alkalmából a nők munkaerőpiaci helyzetéről, amelyek sokszor eltúlozva nagyítják fel a nemek közti különbségeket a statisztikai adatok lebutított összehasonlításával. Ilyen például férfiak és a nők közt a bérszakadék, amely az átlagbérek összehasonlításán alapul, közben a női és férfiszakmák eltérő bérezését nem veszi figyelembe. Kevés szó esik ugyanakkor a magyar nők kimagasló vállalkozói kedvéről, az EU átlagát meghaladó jelenlétükről a high-tech munkakörökben, vagy éppen a vezetői pozíciókban.
Szerző(k): Nagy Kristóf