Bodó Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár ismertette a kormány új bértámogatási rendszerének fő szabályait. Ennek alapján tiszta a kép: nem a teljes, hanem csak a kieső munkaidőre járna a 70 százalékos állami bérpótlás a részleges leállással érintett cégeknél. A munkaadók és a szakszervezetek egyaránt bírálják konstrukciót, amelyet számos bürokratikus akadállyal "bástyáztak" körül, ráadásul - a járványveszély idején - kötelező munkába járást ír elő és egyebek közt home office-ra nem vehető igénybe.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA kabinet 70 százalékban átvállalja a béreket és költségeit a kormány a rövidített munkaidőben dolgozóknál. Azon cégeknél, ahol a kieső munkaidő 15-50 százalékos lehet, az ezért járó munkabért és költségeit állja az állam május 1-től három hónapig - mondta az innovációs és technológiai miniszter az InfoRádiónak.
Szerző(k): K. Kiss GergelyRövidített munkavégzésre kényszerült cégeknél az állam 3 hónapra, 70 százalékban átvállalja munkavállalók kieső bérét. Szeretnénk, ha ez alatt az idő alatt a munkavállalók nem otthon lennének, hanem a cég számára hasznos tevékenységet folytatnának, hozzáadott értéket állítanának elő, a munkahely elvesztése nélkül - jelentette be Palkovics László innovációs és technológiai miniszter.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA koronavírus-járvány okozta válságot követően jelentősen megváltozik a foglalkoztatás szerkezete, felerősödnek az alternatív foglalkoztatási módok és a munkaerő-kölcsönzés, a home office pedig sokkal kidolgozottabbá és elfogadottabbá válik - erre számít a munkavállalók jelentős része egy felmérés szerint, amit az MTI idézett.
Szerző(k): Domokos ErikaA kormánynak és Orbán Viktornak csak az emberek védelme lenne a feladata a koronavírus-járvány miatt kialakult veszélyhelyzetben, az egyéb kormányzati intézkedések pedig szükségtelenek és elfogadhatatlanok. Az ellenzék azt kéri, Orbán "ne éljen vissza a különleges és időkorlát nélküli mandátumával, ne éljen vissza a kétharmados többségével" - idézte az ellenzéki pártok képviselőinek közös sajtótájékoztatóján elhangzottakat az Index.
Szerző(k): Domokos ErikaA kormány és a munkáltatói, munkavállalói érdekképviseletek közös célja, hogy legalább annyi munkahelyet teremtsünk, mint amennyit a járvány miatt elveszítünk – hangsúlyozta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) videókonferencia keretében megtartott ülésén 2020. április 6-án.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA gazdasági kamarák, vállalkozói szervezetek javaslatai is beépültek a gazdaság újraindítását szolgáló kormányzati lépésekbe – hangsúlyozta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a gazdasági élet felsővezetőivel tartott videókonferencián 2020. április 6-án. A tárcavezető szerint az új gazdaságvédelmi akcióterv nem növeli Magyarország külső kitettségét, és nem lépi túl a költségvetésben 2019-ben lefektetett kereteket, hanem a források átcsoportosításával szolgálja a vállalkozások és a munkahelyek védelmét.
Szerző(k): K. Kiss GergelyJelen állás szerint egy foglalkoztatási válság enyhítését célzó állami bérkompenzációs csomag bevetését a legtöbb gazdasági szereplő szorgalmazza: az országos munkáltatói szövetségek (VOSZ, MGYOSZ) és a szakszervezetek egységesen, míg a helyi és ágazati érdekképviseletek egymástól függetlenül keresik meg az ügyben a kormányt, amely azonban eddig semmilyen reakciót nem adott a kérelmekre. Úgy fest, a cégek jó része segítség nélkül hetek múlva már nem lesz képes fenntartani dolgozói munkaviszonyát, miközben az érdekegyeztetés csatornái bedugultak.
Szerző(k): K. Kiss GergelyFeloldják a koronavírus-járvány miatt márciusban elrendelt teljes tilalmat és az ágazat munkaerőigénye miatt szigorú szabályok mellett mégiscsak engedélyezik több tízezer külföldi mezőgazdasági idénymunkás beutazását Németországban a szövetségi belügyminisztérium és a mezőgazdasági és élelmezési minisztérium csütörtöki megállapodása szerint - adta hírül az MTI.
Szerző(k): Domokos Erika