Reális a 10-15 százalékos minimálbér emelés, október végére-november elejére megállapodás lehet - mondta a gazdaságfejlesztési miniszter.
Szerző(k): EconomxÁllást változtatna a következő egy évben a dolgozók 35 százaléka, miközben a munkáltatók közel kétharmada úgy véli, hogy a lassuló gazdasági növekedés hatására kevesebben mondanak majd fel.
Szerző(k): Horváth TiborJövőre 15 százalékkal emelkedhet a minimálbér és 10 százalékkal a garantált bérminimum az érdekképviseletek formálódó megállapodása szerint. Az idei bértárgyalások ugyanakkor ennél jóval többről szólnak: a szakszervezetek és a munkáltatók már az európai minimálbér alapjait is leraknák – tudta meg a részleteket az Economx.
Szerző(k): Nagy KristófAzok, akik heti kettő-négy napot dolgoznak otthonról, 11-29 százalékkal csökkenthetik „karbonlábnyomukat”. A Covid-19 világjárvány idején szinte mindenkinek hónapokig kellett otthonról dolgozni. Az érvek és ellenérvek napi szinten kerülnek a címlapokra, és itt az újabb érv, most éppen a távmunka mellett.
Szerző(k): EconomxA munkavállalók javára hozott kedvező döntést az Alkotmánybíróság: a jövőben azok a szakszervezetek is beleszólhatnak a munkahelyi kollektív megállapodásokba, amelyeket korábban a munka törvénykönyve kizárt, mert a megállapodás pillanatában még nem rendelkeztek megfelelő taglétszámmal.
Szerző(k): Nagy KristófAz államtitkár kifejtette azt is, csak olyan bérnövekedés lehet, amelyet a gazdaság szereplői el tudnak viselni, és a fogyasztásban emelkedést lehet vele elérni.
Szerző(k): EconomxOrszágos légi- és kompforgalmi korlátozásokhoz is vezethetnek a csütörtökre szervezett görögországi sztrájkok, amelyekkel a kormány munkajogi törvénytervezete miatt tiltakoznak.
Szerző(k): Horváth TiborA munkaadóknak az új állami törvények értelmében el kell árulniuk a várható béreket az új fizetések átláthatóságáról szóló törvény értelmében.
Szerző(k): EconomxA bukaresti kormány nem tudja, hogy az Európai Unión kívülről a munkaerőhiány miatt behozott külföldi vendégmunkások közül hány távozott akár legálisan, akár illegálisan Romániából – írta szerdán az Economedia.ro román gazdasági portál. Románia az utóbbi tíz évben 212 ezer tartózkodási engedélyt bocsátott ki nem európai uniós állampolgárok számára.
Szerző(k): Horváth Tibor