A nyári aszály miatt, főként a Dunától keletre a szokásos mézmennyiség felét tudták a méhészek előállítani. Repce és akácméz "még csak-csak lett", de az olajretek, a hárs és a Békés megyében a leginkább jellemző napraforgó szinte semmi mézet nem adott, így vegyes mézet sem sikerült itt előállítani - mondta Haász Ferenc, a a Békés Megyei Göndöcs Benedek Méhész Egyesület alapító elnöke.
Szerző(k): Szász PéterUkrajna méztermelése szakértők szerint akár 40 százalékkal is csökkenhet az orosz invázió miatt, holott az ország a világ egyik legnagyobb méztermelője - írja az Euronews.
Szerző(k): Szász PéterAz előzetes adatok szerint a kanadai méhcsaládok közel fele nem élte túl a telet, ami az elmúlt 20 év legnagyobb mértékű méhcsaládvesztése az országban.
Szerző(k): Rácz GergőLengyelországban nemzeti program segíti a méhészkedést, aminek meg is van az eredménye. Szemben a világtendenciával, amelyben a méhek visszaszorulnak az élővilágban, a lengyeleknél nagyot nőtt a számuk.
Szerző(k): Komócsin SándorAz Agrárminisztérium 10 milliárd forint keretösszeggel meghirdette a méhek állatjóléti támogatását – jelentette be Nagy István agrárminiszter. Ehhez a forrást az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap (EMVA) és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja. A támogatás normatív, mintegy 7500 támogatási kérelemmel számolnak.
Szerző(k): Domokos ErikaNem csupán a természet sokféleségét rombolja, hogy a klímaváltozás miatt csökken a méhkolóniák száma, hanem óriási gazdasági kárt is okoz Amerikában, Európában és Magyaroszágon is.
Szerző(k): Komócsin SándorTöbb milliónyi méh elpusztult a hőségben, miután a kifutópályán hagyták őket Atlantában.
Szerző(k): Domokos LászlóMéh állatjóléti pályázatot hirdet a kormány a méhészeti ágazat hatékonyságának növelése, az állatjóléti feltételek javítása és ezen keresztül a méh- egészségi problémák megelőzése érdekében, 10 milliárd forintos keretösszeggel - mondta az agrárminiszter Gödöllőn kedden.
Szerző(k): Szepesi AnitaMár a XX. század közepén ösztönözték arra a hazai mezőgazdaságban dolgozókat, hogy szovjet mintára ők maguk is végezzék el a növények beporzását a méhek mellett, ezzel maximalizálva a terméshozamot. Amíg a múlt században ez csupán lehetőség volt, egyes országokban egyre szükségessebbé válik manapság. Globálisan csökken ugyanis a beporzó rovarok, köztük a házi- és vadméhek száma. A világ egyes vidékein emberi munkásokkal végzik a beporzást napjainkban, máshol (például az USA-ban) gépekkel próbálnak „besegíteni” a bogaraknak. Egyelőre leginkább a nagyobb hozam elérése motiválja az eljárást.
Szerző(k): Kónya Ádám