A Nébih elrendelte, hogy levegyék a boltok polcairól a legnagyobb magyarországi mézeladó két termékét, mert nem lehetett kideríteni, hogy a méz valóban méz-e vagy valamilyen vegyipari termék.
Szerző(k): Komócsin SándorKevés a méz a belpiacon, de nemcsak a kínálat alacsony, a magas árak miatt a belföldi mézcsomagolók és a külföldi vevők sem jelentkeznek kereslettel. A termelőknél még lehet némi akácméz, de virágmézből a tavalyi évhez hasonlóan idén is hiány lesz.
Szerző(k): Szabó DánielA mézhamisítások miatt a Nébih átírja a mézre vonatkozó élelmiszerkönyvi szabályokat.
Szerző(k): Csernátony CsabaAkácmézként árulták az áruházláncok a CBA-üzletekben érdekelt Klenáncz József termékeit, melyekről a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) nemrég kimondta, hogy „nem viselhetik az akácméz elnevezést”. A Tesco és a CBA már visszahívta a legnagyobb belföldi mézeladó kifogásolt termékeit, a Spar viszont még kivár - írja a 24.hu.
Szerző(k): Tér DiánaA méz a harmadik leggyakrabban hamisított termék a világon, Kína a fő hamisító, mára nem csak a hamis mézet, de a magát a bombabiztos hamisítási technológiát is árulják. Hogyan lehet valaki biztos abban, hogy valódi méz van az üvegben?
Szerző(k): Molnár CsabaAz Európai Bizottság ígéretet tett a mézkeverékek származás jelölési előírásának felülvizsgálatára a Mezőgazdasági és Halászati Tanács ülésén. Ez megteremti a lehetőségét a származási országok pontos feltüntetésének, amely alapján a vásárlók könnyen felismerhetik a silányabb minőségű, túlnyomórészt nem magyar mézet tartalmazó keverékeket - véli Nagy István agrárminiszter.
Szerző(k): Domokos ErikaEgyre nagyobb az érdeklődés az iránt a horvátországi "méhhotel" iránt, melynek lakóit három évre ki lehet bérelni; illete: "fel lehet fogadni" annak érdekében, hogy aztán sok-sok privát mézet készítsenek - írta meg az MTI.
Szerző(k): Szabó M. IstvánTöbb mint 50 000 kilogramm hamisított mézet és 1,7 millió liter italt foglalt le az európai rendőrség az elmúlt másfél évben.
Szerző(k): Szabó DánielAz időjárás minden évben jelentős hatással van a hazai méztermelésre, így a méz és mézkészítmények árára is. Az idei méhészszezon ugyan még az elején tart, de már most látszik, mi várható. Az idén különösen fontos lenne a nagyobb méztermelés és a kedvezőbb árazás, hiszen immunerősítő hatása miatt segíthet átvészelni a járványos időszakot.
Szerző(k): Kónya Ádám