Új anyag segíthet a műanyagszennyezés elleni harcban: tudósok egy olyan különleges növényi műanyagot hoztak létre, amely a pókselyemre emlékeztet: strapabíró és akár otthon is komposztálható. Tudósok régóta keresik az egyszer használatos műanyagzacskók és egyéb csomagolások utódját, ugyanis a világon keletkező műanyaghulladék közel feléért a csomagolóanyagok felelősek.
Szerző(k): Csernátony CsabaA magyarországi McDonald's a műanyag-mentesítés jegyében péntektől minden egységéből kivonja az egyszerhasználatos műanyag szívószálakat, evőeszközöket és az italos poharakat fedő műanyag tetőket, ezeket papír szívószálak, fa evőeszközök és rost alapú pohártetők váltják fel - közölte az étteremlánc az MTI-vel.
Szerző(k): Domokos ErikaÚjabb szabályokkal tenné zöldebbé Magyarországot a szaktárca.
Szerző(k): Csernátony CsabaTöbb mint száz tonna műanyagtól szabadítaná meg évente a környezetet az Aldi: a brit üzletekben ugyanis megváltozik néhány saját márkás termék csomagolása. A lépéssel az óceáni műanyagszennyezés mértékét csökkentené a cég.
Szerző(k): Csernátony CsabaAz elvitelre vásárolt élelmiszerek csomagolóanyaga és az italospalackok alkotják az óceánokban lévő műanyagszemét többségét egy spanyol kutatás szerint.
Szerző(k): Szepesi AnitaAz ipari korszak kezdete óta mindössze harmadik alkalommal csökkent tavaly a világ műanyagtermelése a koronavírus-járvány által előidézett egészségügyi válság miatt. A műanyagtermelők európai szövetségének (PlasticsEurope) adatai szerint a globális termelés 0,3 százalékkal, 367 millió tonnára esett vissza 2020-ban - írja az MTI.
Szerző(k): Szász PéterAz Unilever jövőre bevezeti a piacra a papíralapú újrafelhasználható anyagból készül mosószeres palackokat. Használat után a papírhulladékok közé kerülnek ezek a termékek.
Szerző(k): Komócsin SándorA mikroműanyagokat egyre több eldugott természeti helyen találják meg a tudósok, de benne van bizonyos ételekben, a levegőben és a vízben is. Az még nem teljesen világos, hogy veszélyesek-e, és ha igen, akkor mennyire az emberi szervezetre.
Szerző(k): Csernátony CsabaA német Göttingeni Egyetem csapata nem mindennapos megoldást vetne be a műanyagokkal szemben: pattogatott kukoricát használnának térkitöltő anyagnak. A popcorn ugyanis ugyanolyan könnyű mint a polisztirolos verzió, azonban nem szennyezi a környezetet és akár otthon is komposztálható.
Szerző(k): Csernátony Csaba