Íme a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei, avagy ez történt a Donald Trump elleni merénylet előtt hétfőtől szombatig.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA béke lehetőségeiről tárgyaltak.
Szerző(k): T. E.Eddig is voltak kétségek voltak az amerikai elnök szellemi frissessége körül, és a NATO-csúcson rátett egy lapáttal.
Szerző(k): T. E.Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter interjút adott a CNN-nek a washingtoni látogatása alkalmából, amelyben az ukrajnai háborúról és Donald Trumpról is szót ejtett.
Szerző(k): Horváth TiborA miniszterelnök szerint a védelmi szövetség elmozdulni látszik az eredeti céljától, egyre inkább háborús szervezetként viselkedik.
Szerző(k): T. E.Magyarország csakis úgy volt hajlandó elfogadni az ülés zárónyilatkozatát, hogy abban szerepel: Ukrajna esetleges jövőbeli csatlakozásáról egyhangúsággal kell dönteni.
Szerző(k): Horváth TiborA határon átnyúló gazdasági együttműködés fejlesztésére, a határ két oldalán különleges beruházási, gazdasági zónák létrehozására tettek javaslatot – jelentette ki Szijjártó Péter Washingtonban.
Szerző(k): Horváth TiborA skandináv ország már tavaly augusztusban jelezte, hogy F-16-osokat tervez Ukrajnának adományozni, de akkor még nem közölték, hogy pontosan hány gépről van szó.
Szerző(k): Horváth TiborA republikánus elnökjelölt sérelmezte, hogy az Egyesült Államok nyújtja a legtöbb anyagi segélyt Ukrajna támogatására. Emellett Trump kijelentette: „ha ő nem lenne, ma nem lenne NATO“.
Szerző(k): Balatoni Lilla