A Group 1 amerikai vállalat bemutatta a világ első kálium-ion akkumulátorát (KIB), ami alternatívát kínálhat a jelenleg elterjedt lítium-ion akkukkal szemben.
Szerző(k): Gulyas ÁbelGyakorlatilag kő formájú akkumulátorok azok a 4 ezer méter mélyen talált mélytengeri képződmények, amelyek oxigéntermelő képességéről a Nature Geoscience számolt be.
Szerző(k): EconomxTragédia történt vasárnap az indonéziai Szulavézi-sziget (Celebesz) egyik kínai tulajdonban lévő nikkelfeldolgozójában, legkevesebb 13 munkás - négy kínai és kilenc indonéziai - életét vesztette, 46-an megsérültek.
Szerző(k): EconomxAz autógyárak világszerte egymás elől próbálnak meg a bányákkal közvetlen megállapodásokat kötni, hogy elkerüljék a nyersanyaghiányt, amely ellehetetleníti az elektromos járművek gyártását.
Szerző(k): Horváth BalázsAz egész világ a tisztább energiaforrások felé mozdul el, ezért a legnagyobb tét a szükséges anyagok feletti ellenőrzés lesz 2050-ig. Az Egyesült Államok nagyon akarja az ásványi anyagokat az elektromos autókhoz, ahogy mindenki más is.
Szerző(k): Horváth BalázsA Mercedes-Benz letette egy fenntartható akkumulátor-újrahasznosító üzem alapköveit Dél-Németországban. A kuppenheimi üzem már most is szén-dioxid-semlegesen működik, megújuló energiával.
Szerző(k): Horváth TiborAusztrália a jelek szerint az első lesz az egyenlők között az Egyesült Államok számára - ha a kritikus ásványok beszerzéséről van szó. E kategóriába olyan, bányászható ásványi alapanyagok tartoznak, mint a lítium, a réz , a kobalt, amelyek ugyan nem üzemanyagok, viszont miközben nincsenek helyettesítőik, létfontosságúak bizonyos, kiemelten fontos termékek előállításához. Az Egyesült Államok az elektromos járművek akkumulátorprogramját a jelek szerint kifejezetten az ausztrál bányászatra profilozza.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA VW profitja 3,8 milliárd dolláros hedging-növelésnek köszönhetően ugrott meg a legutóbbi negyedévben: az autókonszern azon nyert most sokat, hogy nagy nikkel pozíciókkal rendelkezik a londoni fémtőzsdén.
Szerző(k): Szabó DánielAz orosz-ukrán háború miatt a nyersanyagpiacokon megjelent a "szupervolatilitás". De megmaradhat még az olajársokk is, ha csak Kína ki nem tart a szigorú lezárások mellett. Akkor a piacok fellélegezhetnek. Közben pedig a spekulánsok mindent tönkretesznek.
Szerző(k): Szabó Dániel