Bige László, a műtrágyagyártó Nitrogénművek tulajdonosa levélben reagált Nagy István agrárminiszter kijelentésére, amely szerint "a milliárdos ellehetetleníti a magyar mezőgazdaságot, mert mesterségesen tartotta magasan a műtrágya árát". Bige példákat sorolva azt írja, az elmúlt tíz évben a pétisó átlagára csökkent, nem nőtt, és az európai átlagnál olcsóbban adják; a legnagyobb költségelem, a földgáz ára pedig a világpiaci áraktól függ. Az elmúlt hetekben a GVH óriási bírsága után miniszterek, államtitkárok, gazdaszervezetet és agrárkamarát vezető fideszes képviselők indítottak támadást a médiában Bige ellen - előrevetítve ezzel a kormányzati beavatkozást a Nitrogénművek működésében.
Szerző(k): Domokos ErikaA Nitrogénművek Zrt. már szeptember végén jelezte aggodalmát a piaci instabilitás és a felmerülő kockázati tényezők miatt, megkeresve az Agrárminisztériumot és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarát. Ennek ellenére a céget, mint egyedüli nitrogénalapú műtrágyagyártót és jelentős forgalmazót, semmilyen egyeztetésre nem hívták meg - adta hírül a cég.
Szerző(k): Domokos LászlóA műtrágyaárak emelkedése az egész mezőgazdaságban és élelmiszeriparban érezteti hatását. Az áremelkedésnek számos összetevője van, a hazai piacot pedig a műtrágyakartellezés és Bige László minapi bejelentése is megingatta – véli a fideszes képviselők által vezetett Magyar Gazdaszervezetek és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) és Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).
Szerző(k): Domokos ErikaA Nitrogénművek Zrt. továbbra is teljes kapacitással termel, annak ellenére, hogy 2021. november 16-án újra 90 euró fölé emelkedett a földgáz nagykereskedelmi ára MWh-ánként. A társaság napi 4000 tonnás termelésével jelentős mennyiségű igényt tud teljesíteni, ennek ellenére áruhiány léphet fel, amennyiben a belföldi piac időben nem fedezi igényeit - közölte a társaság.
Szerző(k): Domokos LászlóSoha nem értek ennyit a legnagyobb magyar vállalkozások - állítja a Forbes, amely idén is összeállította a száz százalékig magyar tulajdonban lévő legértékesebb cégek listáját.
Szerző(k): Tér DiánaA döntés érdemével nem értünk egyet - kommentálta a Nitrogénművek Zrt. és a Bige Csoport a Gazdasági Versenyhivatal határozatát, amely versenykorlátozás miatt összesen 14 milliárd forint bírságot szabott ki műtrágyapiaci szereplőkre, köztük a Bige-cégekre.
Szerző(k): Domokos LászlóJogsértően törekedett éveken keresztül a partnerek és a cégcsoport közötti, illetve a viszonteladó partnerei közötti verseny, valamint az import korlátozására a Nitrogénművek Vegyipari Zrt. és vállalkozáscsoportja - derül ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) vizsgálatából.
Szerző(k): Tér DiánaA Bige László és a munkatársai elleni ügyészségi megállapítások alaptalanok és minden jogi alapot nélkülöznek - közölte az ügyben érintett Nitrogénművek Zrt. A műtrágyagyártó társaság hangsúlyozza, hogy biztosítják a folyamatos termelést és értékesítést a jelenlegi európai energiakrízis közepette is.
Szerző(k): Domokos ErikaA Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség hűtlen kezelés bűntettével vádol egy vállalkozót és öt munkatársát, akik 2 milliárd forinttal károsították meg a vállalkozó saját cégét, miközben több mint 700 millió forint vesztegetési pénzt is kapott a vezető - közölte a főügyészég. A közleményében nem írták le Bige László nevét, de abból kiderül, hogy a műtrágyagyártással foglalkozó vállalkozóról van szó.
Szerző(k): Domokos Erika