Ugyan Magyarország kormánya az ukrán álláspont figyelmen kívül hagyásával hangsúlyozza a béketárgyalások fontosságát, ez idáig kevés nyugati hang vonta kétségbe azt, hogy bármilyen formában is engedni kéne az orosz agressziónak. A kiegyezés kérdéskörén az amerikai félidős választások hozhattak volna változást. Most már egyre többen nyilatkoznak a tárgyalások fontosságáról, és hamarosan eljöhet az idő, amikor ismét egy asztalhoz kényszerülnek a háborúban álló felek.
Szerző(k): Sasvári MarcellA szakértők csak találgatják, miért adott parancsot számos katonai provokációra az utóbbi időben Kim Dzsong-un, az észak-koreai posztsztálinista diktatúra vezetője. Az elemzéshez minimum kremlinológusnak kell lenni, mert a titokzatos rezsim propagandagépezete csak a szokásos szöveget nyomja arról, hogy az Egyesült Államok álnok összeesküvést sző a népi demokratikus rezsim megdöntésére.
Szerző(k): Komócsin SándorAz ENSZ nukleáris megfigyelőszervezete a héten körültekintő ellenőrzést végez az oroszok által megnevezett területeken, ahol a megszálló csapatok szerint az ukránok piszkos bombákat, tehát radioaktív anyagokkal dúsított robbanóeszközöket gyártanak. Az orosz narratíva szerint az ukránok a civil lakosság ellen is bevethetik a pusztító fegyvereket, de az ukránok szerint az oroszok pont azért hozták föl a témát, mert ők készülnek hasonlóra.
Szerző(k): Sasvári MarcellA nyugati fővárosok kormányépületeinek folyosóin gyakori beszédtéma, hogy Vlagyimir Putyin, Oroszország államfője valóban kész lenne-e parancsot adni az orosz hadseregnek, hogy taktikai atomfegyverrel mérjen csapást az ukrán haderőre vagy civil célpontra. Bár a szakértők egyetértenek abban, hogy ezt a lehetőséget komolyan kell venni, számos hátránya lenne a Kreml nézőpontjából. Így vélhetően más módszerrel próbálkoznak majd.
Szerző(k): Komócsin SándorHa esetleg radioaktív szennyezés érné Magyarországot, mondjuk azért, mert az orosz hadsereg taktikai atomfegyvert vet be Ukrajna ellen, akkor rendelkezésre állnának az óvóhelyek a menekülésre.
Szerző(k): Komócsin SándorA NATO a korábbinál nagyobb figyelmet fog fordítani a tagországok létfontosságú infrastruktúrájának védelmére - jelentette ki Jens Stoltenberg NATO-főtitkár Brüsszelben a tagországok védelmi minisztereinek kétnapos tanácskozását megelőzően kedden. A NATO fenntartja és fokozza az Ukrajnának nyújtott támogatását.
Szerző(k): Domokos ErikaLengyelország megfontolja, hogy a NATO-együttműködés keretében beleegyezzen abba, hogy atomfegyvereket telepítsenek a területére. Az ötletet a lengyel radikális jobboldal vezére is támogatja.
Szerző(k): Komócsin SándorLengyelország kacérkodása az atomenergiával bő harminc év alatt 360 fokos fordulatot vett, mármint abban az értelemben, hogy az 1990-es években tervezett atomerőmű-építés elleni tiltakozástól eljutott a 2020-as években tervezett atomerőmű-építés elleni tiltakozásig. A varsói kormányt ez egyelőre nem hatja meg, gőzerővel tolja a nukleáris energia minél gyorsabb meghonosítását lengyel földön. Az ellenzék köreiből elhangzott egy a kecske is jól lakik és káposzta is megmarad típusú megoldás.
Szerző(k): Komócsin Sándor, Szabó M. IstvánAz atomfegyvereket az esetleges bevetés előtt el kell szállítani a hadszíntérre, ami időt igényel, és bizonyosan nem kerülné el a kémműholdak és egyéb megfigyelő eszközök figyelmét. A felderítők egyelőre nem látják jelét az orosz taktikai atombombák megmozdításának.
Szerző(k): Komócsin Sándor