Ausztria csak a magyar energiapolitika irányát támadja, amikor a paksi bővítés bírósági eljárásáról beszél, nem a megtérülést vitatja – mondta Aszódi Attila, a Paksi Atomerőmű kapacitásának fenntartásáért felelős államtitkár a Napi.hu és a Noguchi Portel Novelli Hungarian Investment Forum 2018 konferenciáján.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanAz Energoatom ukrán állami vállalat 2025-ig meghosszabbította a nukleáris üzemanyag vásárlására kötött szerződését a Westinghouse amerikai-japán tulajdonú céggel - jelentette be a Westinghouse hétfőn az UNIAN ukrán hírügynökség közlése szerint.
Szerző(k): Szász PéterMeghosszabbította 20 évvel a paksi atomerőmű 4. blokkjának üzemeltetési engedélyét az Országos Atomenergia Hivatal - írta az MTI.
Szerző(k): Domokos ErikaEgymásnak ellentmondó hírek érkeznek azzal kapcsolatban, hogy normális vagy nem normális az a radioaktív sugárzás, amelyet különböző szervezetek mértek Oroszország és Európa felett, illetve ha az utóbbi a helyzet, akkor lehet a baj forrása egy atomhulladékok feldolgozásával is foglalkozó urali üzem.
Szerző(k): Komócsin SándorSokéves halasztásokkal és az egyik projektnél majdnem háromszoros költségtúllépéssel araszol előre Finnország két atomerőművének fejlesztése. A tiltakozások mellett már kormányválságot is okozott az ország nagy kalandja a nukleáris energiával.
Szerző(k): Komócsin SándorAz USA fokozatosan áteszi Oroszország helyét az ukrán energetikában és részben a pénzügyi rendszerben is. A washingtoni kormány egyebek mellett a nukleáris iparba tolja a pénzt, de a kis családi vállalkozásokat is támogatja.
Szerző(k): Barabás JúliaKína látszólag ellenállhatatlan ajánlatot tett Lengyelországnak: több atomerőművet is épít az országban, majd az ezekért kapott összegeket befekteti egyéb beruházásokba, például villanyautók gyártásába. Kérdés, mennyire biztonságos a kínai technika.
Szerző(k): Barabás JúliaA lengyel kormány mer nagyot álmodni: most úgy tervezik, hogy az önállóan finanszíroznák az adófizetők pénzéből az ország első atomerőművének felépítését.
Szerző(k): Barabás JúliaFranciaország 2017-ig bezárna mintegy 17-et a jelenleg működő 58 nukleáris reaktorából - jelentette be hétfőn Nicolas Hulot környezetvédelmi miniszter, megfelelően az előző szocialista kormány azon ígéretének, hogy 2025-ig felére csökkentik az atomenergia arányát a lakossági energiaellátásban.
Szerző(k): Szepesi Anita