Bár januárban 2,7 százalékon stagnált a magyar infláció, a maginfáció 3,2 százalékos mértéke öt éve nem látott magas értéket jelent. Egyre biztosabb, hogy a következő hónapokban lépni kényszerül az MNB - vélik a piaci elemzők.
Szerző(k): Domokos LászlóDecemberben 2,7 százalékos volt az infláció, 2018-ban pedig átlagosan 2,8 százalékkal nőttek az árak. Az idén a belső kereslet és a bérek emelkedése jelent érdemi kockázatot.
Szerző(k): Domokos LászlóAz utóbbi években nőtt a forgalomban lévő készpénz mennyisége Magyarországon - mondta Németh Dávid, a K&H elemzője szombat reggel az M1-en.
Szerző(k): Szepesi AnitaA vártnál is jobban száguldott a magyar gazdaság az idei harmadik negyedévben - a piaci elemzők szerint a következő hónapokban visszont már lassítás jöhet.
Szerző(k): Domokos LászlóA vártnál is gyorsabban nőttek az árak szeptemberben, ezzel együtt az elemzők továbbra sem aggódnak.
Szerző(k): Domokos LászlóBár a GDP-arányos hiány mérséklődik, többéves távlatban ez elsősorban a tempós gazdasági növekedésnek köszönhető. A GDP-bővülés adta bevételnövekedésből tartalékot is lehetne képezni a nehezebb időkre - állapította meg Németh Dávid, a K&H Bank vezető elemzője.
Szerző(k): Domokos LászlóMájusban az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, mindkét építményfőcsoport termelése nőtt. A kilátások is kedvezőek, azonban kockázatokra is figyelmeztetnek az elemzők.
Szerző(k): Szepesi AnitaJúniusban az MNB inflációs célja fölé ugrott a pénzromlás üteme. Mire számítanak a piaci elemzők?
Szerző(k): Domokos LászlóKitartóan és dinamikusan nőnek a magyarországi bérek. Ez azonban egyúttal komoly költségnövekedést jelenti a vállalkozásoknak, egyre nehezebb lesz életben maradni.
Szerző(k): Domokos László