A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) tartozó országok GDP-je az idei első negyedévben 0,1 százalékkal nőtt az előző három hónaphoz képest, amikor még 1,2 százalékos bővülést jegyeztek fel.
Szerző(k): Domokos LászlóCsúnyán rontja a kialakult helyzet az Európai Unió legerősebb gazdaságának kilábalási lehetőségeit.
Szerző(k): Rácz GergőA magyarok többsége nem hiszi, hogy a régi-új kormány által megfogalmazott vízió, az uniós átlaghoz való felzárkózás 2030-ra elérhető lenne. A Napi.hu megbízásából a Pulzus kutatócég által készített felmérés szerint a nemek, de még inkább a válaszadók lakhelyei mentén mutatkozik az optimizmus és a pesszimizmus közötti törésvonal.
Szerző(k): Rácz GergőTeljes a bizonytalanság a könyvkiadói piacon, a papír drágulása mellett más tényezők is növelik a költségeket, miközben nem világos, hogy mekkora az az áremelkedés, amelyet a könyvvásárlók még elviselnek.
Szerző(k): Komócsin SándorSzépen hozott a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. konyhájára tavaly az útdíjak beszedése és az ezzel kapcsolatos ellenőrzések elvégzése, az árbevétel 15 százalékkal, a nyereség ennél is jobban nőtt.
Szerző(k): Komócsin SándorAz Európai Bizottság azzal számol, hogy a magyar kormány az év második felének elején szünteti meg az árstopokat, ami hozzá fog járulni ahhoz, ebben az időszakban bőven két számjegyű lesz az infláció.
Szerző(k): Komócsin SándorRománia két autógyártója közül a Dacia mintha életjeleket mutatna, miközben a Ford ottani üzeme továbbra is vergődik az autóipar ismert problémái miatt. Az év első két hónapja viszonylag jól sikerült, míg az orosz-ukrán háború kitörése után kettő rosszul.
Szerző(k): Komócsin SándorA vártán magasabb infláció miatt nagy valószínűséggel idén novemberben újabb korrekciós nyugdíjemelésre kerül sor. Az orosz-ukrán háború gazdasági hatásai miatt viszont meglehet, hogy idén nem kapnak nyugdíjprémiumot az arra jogosultak - bár biztos állítást még nem lehet tenni. Annyi azonban borítékolható, hogy a tavalyi 80 ezer forintos rekordösszeget nem közelíti meg az 2022-es prémium szintje. Az alacsonyabb GDP-növekedés miatt a bónusz csak 16 ezer forint lehet, ha az optimista előrejelzéseket vesszük számba - mondta az ATV Start című műsorában Farkas András nyugdíjszakértő.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA brit statisztikai hivatal (ONS) csütörtökön ismertetett első becslése szerint csökkent a brit hazai össztermék (GDP) márciusban, és az idei első negyedévi növekedés is jelentősen lassult. Havi összevetésben számolva 0,1 százalékkal visszaesett az idei harmadik hónapban. Januárban 0,7 százalékos havi növekedést, februárban stagnálást mértek a brit gazdaságban.
Szerző(k): Szász Péter