A legnagyobb fejlett és feltörekvő országok alkotta gazdasági szerveződés közölte, melyik az a gazdaság a világ legfejlettebb ipari nagyhatalmai közül, amelyik a legmagasabb inflációra számíthat még 2023-ban.
Szerző(k): Varga CsengeAz első negyedévben 0,4 százalékra gyorsult a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országainak GDP-növekedése a tavalyi utolsó negyedévhez képest, amikor 0,2 százalékos emelkedést jegyeztek fel.
Szerző(k): EconomxA UKIP volt vezetője a torykat hibáztatja, amiért nem használták ki az EU-ból való kilépést. A BBC Newsnight című műsorában hétfőn este a Brexit-párt egykori vezetője elismerte, hogy az Egyesült Királyságnak nem lett gazdasági előnye a blokkból való kilépésből.
Szerző(k): EconomxMárciusban átlagosan 7,2 százalékra lassult a fogyasztói árak éves szintű növekedése a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) tartozó országokban a februári 8,8 százalékról.
Szerző(k): EconomxVilágszerte egyre elterjedtebb a négynapos munkahét. Már hazai vállalatok is vannak, ahol bevezették az új munkarendet. Összegyűjtöttük az előnyöket és hátrányokat és megmutatjuk, hogy melyik országokban dolgoznak a legtöbbet az emberek.
Szerző(k): Horváth BalázsA Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban februárban átlagosan 4,8 százalék volt a munkanélküliség, a ráta megegyezett a januárival.
Szerző(k): EconomxFebruárban átlagosan 8,8 százalékra lassult a fogyasztói árak éves szintű növekedése a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) tartozó országokban a januári 9,2 százalékról. Ehhez képest viszont az élelmiszer- és energiaárak nélkül maginfláció gyorsulásával számoltak.
Szerző(k): Varga CsengeAz OECD által közzétett adatok szerint a legtöbb európai országban 2010 és 2020 között reálértéken nőtt az orvosok éves bruttó fizetése. Néhány országban azonban az elmúlt évtizedben csökkentek az orvosfizetések.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraÚgy tűnik, egyelőre elmarad az újabb globális gazdasági válság, ugyanakkor a bizonytalanság és a kockázat továbbra is nagy. Az OECD legfrissebb előrejelzése szerint a recesszió 2023-ban és 2024-ben is elkerüli a legfejlettebb országokat. A világszervezet ugyanakkor arra figyelmeztet, noha a növekedési kilátások bizakodásra adnak okot, egyelőre nem dőlhetünk hátra. Jó hír, hogy a tavaly rekordokat döntő energia- és élelmiszerárak stabilizálódnak, az infláció pedig csökken.
Szerző(k): Nagy Kristóf