Öt-hat évvel ezelőtt az igazán nagyot szólt a mainstream médiában is, hogy létrejöttek olyan átképző-továbbképző iskolák, intézetek, ahol a tandíjat nem az állami átképző alap, hanem a delikvens fizette ugyan, de azt, hogy a szakmájában el tud helyezkedni, az iskola azzal garantálta, hogy csak azután kérte el a tanfolyam díját, hogy a tanulója az új szakmájával elhelyezkedett. De akkor miért nem lettek sikeresek a programozóiskolák? Illetve: az az ő hibájuk-e, hogy a magyarországi munkaerőpiac sokkal több ilyen “nebulót” is azonnal felvenne, de az igényt - legalábbis úgy látszik - egyszerűen nem lehet kielégíteni. A Napi.hu videós podcastjának vendége Boda József, a Codecool társalapító igazgatója.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA tanári béremelés mellett oktatási reformot is követeltek a tanárok, diákok és szülők a péntek esti vonulásos tüntetésen Budapesten, amely a reggeli élőlánc folytatásaként indult a Március 15. térről - jelentette az MTI.
Szerző(k): Domokos ErikaAz idei tanévben sztrájkoktól, tüntetésektől és demonstrációktól hangos a közoktatás. A pedagógus szakszervezetek többször tárgyaltak már a kormány képviselőivel az alacsony bérekről, és a pedagógusok magas munkaóráiról. Legutóbb november 7-én volt sztrájktárgyalás, de semmi érdemleges nem történt akkor sem.
Szerző(k): Koncsek RitaDecember 2-ig lehet jelentkezni a középiskolai írásbeli felvételire. Idén 541 középiskola írt elő írásbeli felvételit a hozzá jelentkező tanulóknak - derül ki az Oktatási Hivatal (OH) közleményéből.
Szerző(k): Szász PéterAkkora a lemaradásunk az oktatás területén, hogy a Magyar Nemzeti Bank Versenyképességi jelentése sem tudta ezt figyelmen kívül hagyni. Alacsony a GDP-arányos állami költés, 2019-ben 3,1 százalékot tett ki, míg az uniós átlag 3,9 százalék volt. Nálunk a legalacsonyabb a tanárok fizetése az OECD tag európai uniós országok között. Nem sikerült megállítani a korai iskolaelhagyók számát sem. Egyetemeink pedig nem kerültek be az elit klubokba és a nyelvoktatás területén is van még mit tenni.
Szerző(k): Koncsek Rita„Elég a lenézésből” címmel november 18-án pénteken ismét élőlánc és tüntetés is lesz az oktatásért Budapesten. Diákszervezetek azért hirdették meg az akciót, mert még mindig nem történt semmi az oktatásban, a pedagógusok követeléseire nem reagált érdemben a kormány. Hétfőtől egyébként több tanár egy héten át tartó polgári engedetlenségbe kezdett.
Szerző(k): Koncsek RitaÚgy tűnik, a zeneoktatást sem kíméli az energiaválság, lehet, hogy egy ózdi zeneiskola gitárszakának tanulói örökre búcsút mondhatnak a zenetanulásnak, mert a fűrési mizériák miatt felborult a tanítás rendje.
Szerző(k): Komócsin SándorNem osztja meg a nyilvánossággal az oktatás állami vezetése azokat az információkat, amelyeket a közoktatás minden intézményében kötelezően használt KRÉTA adminisztrációs rendszer feltöréséről tud.
Szerző(k): Komócsin SándorIdén nem lesz béremelés, jövőre is 10 vagy maximum 20 százalékkal emelkedhet a pedagógusok bére, ami szakszervezeti vezető szerint nem állítja meg a tanárok elvándorlását. Újabb sztrájktárgyalás november 26-a után lehet, de a tanárok addig is folytatják akcióikat.
Szerző(k): Koncsek Rita