Az nemzetközi olajárfolyamokon egyelőre nem hagytak nyomot a recessziós várakozások. Az üzemanyaghiány miatt lehetnek változások a piacon.
Szerző(k): Csernátony CsabaUkrajna teljes olajfinomító ipara működésképtelenné vált a célzott orosz rakétatámadások miatt, amelyek már a háború első napjaiban megkezdődtek. Erről Jurij Vitrenko, a Naftohaz ukrán állami gázvállalat vezetője beszélt.
Szerző(k): Szász PéterAz orosz pénzügyminisztérium azzal számol, hogy az olajtermelés a tavalyi 524 millió tonnáról idén 475,3 millió tonnára, 2023-ban pedig 472,8 millió tonnára csökken, ami a tárca szerint elsősorban azzal függ össze, hogy "egyes országok megtagadják az Oroszországgal való együttműködést az olajágazatban".
Szerző(k): K. Kiss GergelyAz Európai Unió és az Egyesült Királyság szankiójának része,hogy betiltotta az orosz kőolajat szállító hajók biztosítását. Ez komolyan korlátozhatja az orosz olajexportot, így több százezer hordó olaj sorsa forog most kockán.
Szerző(k): Tér DiánaFelülmúlta az elemzői várakozásokat a szaúdi GDP. A közel-keleti ország az első negyedévben ugyanis közel 10 százalékos GDP-növekedésről számolt be.
Szerző(k): Tér DiánaAz INA horvát olajipari vállalat szerdai közgyűlésén 980 millió kuna (51,9 milliárd forint) osztalék kifizetéséről döntött, ez részvényenként 98 kuna (5191 forint) - olvasható a zágrábi tőzsde honlapján.
Szerző(k): Tér DiánaPozitív kezdés után indexemelkedéssel fejezték be a szerdai kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.
Szerző(k): Tér DiánaA szakértők jóslatánál valamivel nagyobb mértékben nőhet a világ olajfogyasztása a jövő évben, legalábbis a világ egyik legfontosabb energiaügyi tanácsadó szervezete, a Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) szerint. Az olaj várható árára nem ad becslést a jelentés, de egy az olajpiaccal is foglalkozó befektetési szakértő úgy látják, hogy az a fekete arany további drágulását vetíti előre.
Szerző(k): Komócsin SándorLényegében az EU többi tagállamának rovására nyerészkedéssel vádolja a brit Guardian a Eurointelligence kutatóintézet szakértőinek elemzése alapján az Orbán-kormányt. A világpiaci és az orosz olaj árkülönbségére kivetett különadóról van szó.
Szerző(k): Komócsin Sándor