Folyamatosan figyelemmel kíséri a közel-keleti válságot a brit jegybank, mivel attól tart, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus súlyosbodása lehetetlenné teszi az olajárak stabilizálását, és kiszolgáltatottá válik a világgazdaság.
Szerző(k): G. É.Az olajtermelő országokat tömörítő OPEC és a Nemzetközi Energiaügynökség teljesen másként látja, hogy mekkora lesz idén a globális olajkereslet és abban is teljesen más a véleményük, hogy az olajfogyasztás mikor éri el a csúcsát. Könnyű lenne erre legyinteni, de mindkét szervezetnek elég jó hírneve van és eddig meglehetősen pontosak voltak előrejelzéseik.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA Saudi Aramco vasárnapi közzététele már a mai piaci árakat is megbirizgálta.
Szerző(k): EconomxHiába döntöttek e héten a fosszilis üzemanyagokról történő átállásról, a Nemzetközi Energiaügynökség szerint jövőre tovább nőhet a világ olajkereslete. Az Opec+ tagországok már a globális kínálat kevesebb alig több, mint felét ellenőrzik.
Szerző(k): EconomxA héten a nemzetközi tőzsdékre valószínűleg a legnagyobb hatással az Izrael és a Hamász közötti háború további fejleményei lesznek. De nagyon fontos lesz az is, milyen hírek érkeznek az amerikai fogyasztókról, akik ellenálló képessége eddig megtámasztotta a fontosabb tőzsdei részvények árfolyamát.
Szerző(k): EconomxRégen nem látott csúcsokra tör az olaj ára, egyre több elemző vár ismét 100 dollár feletti árfolyamokat, ez pedig alaposan betehet mindenütt az infláció elleni harcnak. Az elemzők megosztottak, sokak szerint rövid életű lesz az áremelkedés, a technikai elemzés viszont elég borús képet fest.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásMeghaladta az orosz olaj ára a hordónkénti 60 dolláros limitet, amelyet a G7 országok szabtak neki. Érződik az OPEC+ kitermeléscsökkentésének hatása, néhány nagy vásárlónak pedig vonzó a piacinál így is sokkal alacsonyabb ár.
Szerző(k): Fellegi TamásOroszország a devizatartalékok eladásával pótolja költségvetési hiányát, ez azonban ördögi körhöz vezethet. Az egyre erősödő rubel mellett tovább csökkenhetnek a Kreml számára döntő fontosságú exportbevételek.
Szerző(k): EconomxAz Oroszország elleni szankciók nyomán szűkülő kínálat és növekvő kereslet miatt jövőre emelkedhetnek az olajárak a világban – közölte a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA).
Szerző(k): Economx