Indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést az európai tőzsdék.
Szerző(k): EconomxAz olajárak közel két százalékkal emelkedtek szerda reggel, miután több százan vesztették életüket egy gázai kórházban történt robbantásban.
Szerző(k): EconomxNem érdemes az eddigi tapasztalatokra alapozni, ha szeretnénk előrevetíteni, hogy mikor csillapodhatnak az Izrael és a Hamász közötti katonai konfliktus gazdasági hatásai. Nem pusztán az olaj árát befolyásolja majd a konfliktus, hanem globálisan is érezteti a hatását – mondta el az Economx.hu podcastjában Tatár Mihály, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője. Véleménye szerint a legnagyobb geopolitikai bizonytalanságot az Ábrahám szerződések további sorsa okozza majd.
Szerző(k): Gáll CsongorPluszban zárt a vezető európai tőzsdék többsége.
Szerző(k): EconomxA héten a nemzetközi tőzsdékre valószínűleg a legnagyobb hatással az Izrael és a Hamász közötti háború további fejleményei lesznek. De nagyon fontos lesz az is, milyen hírek érkeznek az amerikai fogyasztókról, akik ellenálló képessége eddig megtámasztotta a fontosabb tőzsdei részvények árfolyamát.
Szerző(k): EconomxAz elmúlt egy hétben felizzott a levegő a Közel-Keleten, szerencsére az olajár keveset mozdult feljebb ezalatt. Nem szívesen keverednének a térség nagy olajországai a konfliktusba, mindemellett az amerikai kínálat is bővül.
Szerző(k): Fellegi TamásBár nem tudjuk meddig tart a háború, nyílnak-e újabb frontok, így becslésekbe is nehéz bocsátkozni, ám a legrosszabb forgatókönyv szerint a konfliktus elhúzódásának, kiszélesedésének globális infláció lehet a vége.
Szerző(k): Drávucz PéterA palesztin-izraeli fegyveres konfliktus fokozta az olaj volatilitását, miután az elmúlt hónapban jelentős kilengések következtek be.
Szerző(k): Horváth TiborHordónként 4 dollárral ugrottak meg az olajárak a Közel-Keleten hétfő reggel, miután a Hamász és Izrael közötti fegyveres konfliktus növeli a geopolitikai bizonytalanságot.
Szerző(k): Horváth Tibor