Az olasz környezetvédelmi minisztérium külföldre szeretne áttelepíteni barnamedvéket Trentino-Alto Adige régióból, és megkérheti Szlovéniát arra, hogy fogadjon be néhányat – közölte szombaton a szlovén sajtó.
Szerző(k): EconomxA Wizz Air bejelentette, hogy bevezeti a MultiPass nevű szolgáltatását, amely bérletként fog funkcionálni.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraAmióta lefoglalták a szankciók miatt az orosz oligarcha Trieszt kikötőjében álló egyedi luxushajóját, azóta a Sailing Yacht A fenntartási költségeit lényegében az olasz adófizetők állják.
Szerző(k): Hercsel AdélFigyelemmel követi a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) az olasz ChatGPT-t érintő eljárást és az uniós hatóságokkal is egyeztet arról, indokolt lehet-e szigorítani a mesterséges intelligenciát érintő játékszabályokon. Az Egyesült Királyságban mindenesetre már megszületett a döntés arról, hogy pontosítják az erre vonatkozó jogszabályokat, és az EU is szigorításra készül.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennTöbbek között Spanyolországban, Olaszországban és Svájcban is léteznek olyan települések, amelyek fizetnének azoknak az embereknek – akár a külföldi pályázóknak is –, akik odaköltöznek.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraA volt olasz miniszterelnöknél leukémiát diagnosztizáltak egy nappal azután, hogy légzési problémákkal az intenzív osztályra került.
Szerző(k): Varga CsengeHatalmas veszély fenyegeti Európa vízkészletét az extrém túlfogyasztás miatt. Néhány ország vízkészlete olyannyira megfogyatkozott, hogy a mezőgazdaság és az energiatermelés mellett az emberi fogyasztásra szánt víz is kevésnek bizonyult.
Szerző(k): Fogarasi KittiOlaszország lett az első nyugati állam, amely blokkolja az OpenAI chatbotját, a ChatGPT-t. Az olasz adatvédelmi hatóság szerint aggályok merültek fel a Microsoft által támogatott chatrobottal kapcsolatban, ezért azonnali hatállyal betiltotta a programot, és elrendelte az OpenAI kivizsgálását is.
Szerző(k): Fogarasi KittiA világ legkisebb, mindössze 0,44 négyzetkilométer területű államát és annak vezetőjét elit katonai alakulat őrzi, a Svájci Gárda már 1506 óta védelmezi a mindenkori pápát és az Apostoli Palotát. A testőrség a reneszánsz óta folyamatosan megújulva alkalmazkodik a kihívásokhoz, veszélyekhez és a technológiai fejlődéshez, hogy a modern korban is sikerrel lássa el a feladatát.
Szerző(k): Varga Csenge