Moldova csak útjában áll Oroszország szándékának, hogy megtörje Európa stabilitását – mondta Ana Revenco moldáv belügyminiszter Brüsszelben, hozzátéve: hazája helyzete rendkívül ingatag.
Szerző(k): Horváth TiborOroszország leggazdagabb emberei az év eleje óta több mint 10 milliárd dollárral gyarapodtak.
Szerző(k): Hercsel AdélMúlt héten a tőzsde világát India leggazdagabb üzletemberének, Gautam Adaninak a bukása sokkolta, Pogátsa Zoltán közgazdász pedig annak próbált utánajárni, mi is vezetett eddig, valamint hogy van-e az ügynek bármilyen magyar vonatkozásban érdekes szegmense, amelyből esetleg levonhatók bizonyos tanulságok.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennÍzelítőt kaptak az európai gazdák az elmúlt hetekben abból, mi történne, ha Ukrajna a közeljövőben csatlakozna az Európai Unióhoz. Az Olaszország méretével megegyező ukrán mezőgazdasági területek a termelők számára a csődöt, az EU számára geopolitikai előnyt jelentene, és a jelenlegi gabonapiaci zavar csak csepp lenne a tengerben.
Szerző(k): Nagy KristófMeglepő volt, hogy nagy, de szegény ország vállalkozója lett a világ harmadik leggazdagabb embere. Akadt is, aki mélyére nézett a dolognak, és ami talált, megrémítette a befektetőket: kipukkadt a lufi.
Szerző(k): Fellegi TamásAkadálytalanul kihajózott a horvát kikötőből és Törökországba távozott Oroszország egyik leggazdagabb emberének, Aliser Uszmanovnak a horvát hatóságok által lefoglalt luxusjachtja. Andrej Plenkovic kormányfő és Oleg Butkovic tengerészeti miniszter vizsgálatot és felelősségre vonást ígért az ügyben.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA leggazdagabb ukránok együttes vagyona közel feleződött, több mint 20 milliárd dollárral, 22,5 milliárd dollárra csökkent az orosz intervenció februári kezdete óta - áll a Forbes magazin kedden ismertetett ukrán kiadásában.
Szerző(k): EconomxJól hangzik és pompásan kommunikálható is a Putyin-rendszer hasznait húzó orosz oligarchák ilyen-olyan vagyontárgyainak lefoglalása, és mutogatni is lehet ahogy az utóbbi hónapokban flottányi orosz hátterű szuperjachtot lefoglaltak a nyílt vízen vagy kikötőkben a világ különböző országaiban. Ám ezeknek már csak az állagmegóvása is több tízmillió dollárba kerül évente. E pénzek jó részét pedig az amerikai és az európai adófizetők adják össze. Előbb-utóbb valamit kezdeni kellene ezekkel a javakkal, ám egyelőre senki nem tudja mit.
Szerző(k): Molnár CsabaAz Egyesült Államok több svájci állampolgárt és vállalatot szankciókkal sújtott, mivel állítólag részesei voltak egy orosz hadiipari komplexumot támogató, technológiabeszerző nemzetközi hálózatnak. Svájc visszautasítja azokat a vádakat, amelyek szerint az országa nem tesz eleget az orosz oligarchák vagyonának befagyasztása érdekében.
Szerző(k): Nagy Martin