A magyarok már a járvány előtt is rendszeresen használták az internetet különböző ügyeik intézésére, derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) piackutatásából. Az online vásárlás és az azzal kapcsolatos tevékenységek a legelterjedtebbek, tízből hét netező vett már valamit a világhálón. A bankolás, a hivatalos ügyek és a fizetés intézése azonban még nagyban függ a végzettségtől.
Szerző(k): Csernátony CsabaBár májusban is jelentős volt az online boltok forgalma, áprilishoz képest 20 milliárd forinttal kevesebb maradt a kasszájukban.
Szerző(k): Csernátony CsabaJúnius első felében a kasszaadatok szerint 3,7 százalékkal kisebb volt a boltok bevétele a korábbinál, ami rosszabb a májusi 2,6 százalékos elmaradásnál. Ráadásul az élelmiszerboltokban árumennyiségben is kevesebbet vásároltunk, a webáruházak megugrása pedig szintén kisebb az áprilisi csúcsnál - írja elemzésében a Blokkk.com kereskedelmi szakblog.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaGyőrben nyitott átvételi pontot az Ikea. Az online áruházából megrendelt termékeket 4-10 ezer forint szállítja oda a bútorcég.
Szerző(k): Csernátony CsabaMár a karanténidőszak végén visszatértek a lengyelek a boltokba, ami meglepte az elemzőket. A vesztes az online értékesítés lett, amely az offline növekedésével párhuzamosan csökken.
Szerző(k): Barabás JúliaKétszer annyi csekket fizettek be egy hónap alatt az iCsekk mobilapplikáción keresztül tavasszal, mint a koronavírus-járvány előtti téli hónapokban - közölte a Magyar Posta a megrendelésére májusban készült reprezentatív felmérés megállapítását hétfőn az MTI-vel.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaFontos kérdés az internetes vásárláskor, ha külföldi portálról rendel árut a magyar vevő, hogy a küldő vagy a fogadó országban érvényes áfát kell-e utána megfizetni, főként, hogy Magyarország 27 százalékos kulcsával rekorder. A napokban iránymutató bírósági döntés született ezzel kapcsolatban.
Szerző(k): Komócsin SándorA kis- és középvállalkozások (kkv) mindössze harmada működött zavartalanul a koronavírus miatti korlátozások idején, ezért minden második digitális fejlesztésre készül a járvány után - derül ki abból a felmérésből, amelyet az eNET készített a Magyar Telekom megbízásából.
Szerző(k): Szász PéterA kkv-k és az egyéni vállalkozók körében még mindig a kézi számlatömb a leggyakrabban használt számlázási módszer - derül ki a Számlázz.hu megbízásából az NRC kutatóintézet által készített reprezentatív felmérésből.
Szerző(k): Domokos László