Újabb negatív rekordot állított fel a Brent kőolajszabvány hétfőn, miután megállíthatatlannak látszik a világpiaci olajkínálat növekedése. Az USA-ban szaporodott a működő olajkutak száma, miközben az OPEC kétségbeesetten igyekszik kiszorítani a piacról az amerikai termelőket.
Szerző(k): EconomxOktóberben jelentősen nőtt a szaúdi olajexport vasárnap ismertetett adatok szerint.
Szerző(k): MTI-EcoA nyersolaj árfolyamának további esésével számol a piaci szereplők zöme a csütörtökön ismertetett legújabb londoni befektetői felmérés szerint.
Szerző(k): MTI-EcoCsillagászati távolságba került még az 50 dollár/hordós olajár is, amitől minden bizonnyal kiveri a veríték az olajtermelő országok kormányait. Az orosz kormány azt jósolja, hogy az alacsony árak a következő hét évben is kitartanak.
Szerző(k): EconomxKisebb lavinát indított el a valutapiacon, hogy a Brent olajszabvány ára hordónként 40 dollár alá csökkent. Az orosz rubel és a kanadai dollár - mindkét ország jelentős energiahordozó-exportőr - lejtőre került. Péntek óta nyolc százalékkal esett a Brent árfolyama.
Szerző(k): EconomxTovább csökkenhet az olaj ára a világon, a kérdés csak az, hogy hol és mikor fog talajt a piac a másfél éve kezdődött hanyatlás után. Szakértők elképzelhetőnek tartják a 20 dollár/hordós szint megérintését is, ami határozott további árcsökkenést hozhat a benzinkutaknál is.
Szerző(k): EconomxCsaknem hétéves mélypontra süllyedt az olaj világpiaci ára hétfőn, miután a világ olajtermelésének mintegy a harmadát adó Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) nem csökkentette kitermelési limitjét.
Szerző(k): MTI-EcoErősödéssel indítottak a főbb európai piacok. A BUX 23 683 ponton állt hétfőn délelőtt 10 óra előtt néhány perccel.
Szerző(k): EconomxAz iráni olajminiszter az OPEC kvóta felett termelő tagjait tartja felelősnek az alacsony olajárakért.
Szerző(k): MTI