Számos orosz üzletember, oligarcha vagy vezető tisztviselő halt meg gyanús körülmények között az elmúlt másfél évben. Az egyik leggyakoribb minta: kiesnek az emberek az ablakon.
Szerző(k): EconomxAz orosz szövetségi szolgálatra (FSZB) hivatkozva azt írta a Tha Mirror, hogy állítólag robbanóanyagot helyeztek el egy moszkvai híd alatt a folyó medrében, amerre az orosz elnök konvoja áthaladt volna.
Szerző(k): EconomxA tíz nap múlva kezdődő NATO-csúcs előtt eredményeket akar felmutatni Ukrajna, de minden pár száz méter előrehaladás a frontvonal aknamezőin nagy emberveszteségekkel jár.
Szerző(k): EconomxNéhány nappal a Jevgenyij Prigozsin által szervezett villámlázadás után mintha mi sem történt volna, a Wagner-csoport változatlanul toborozza a zsoldosokat az ukrajnai frontra.
Szerző(k): Hercsel AdélMutatjuk a képeket, amelyek felfedik a Wagner-zsoldosok lehetséges tartózkodási helyét, akik a hétvégi villámlázadást követően lehetőséget kaptak, hogy Belaruszba költözzenek.
Szerző(k): Horváth BalázsEgy európai hírszerzési tisztviselő a CNN-nek elmondta, hogy utalások voltak arra, hogy az orosz biztonsági szolgálatok vagy a hadsereg előzetesen tudott a hétvégi oroszországi fegyveres lázadásról, és esetleg azt is kívánhatta, hogy sikerrel járjon.
Szerző(k): Horváth TiborSzerdán megjelent az Orbán Viktorral készült interjú második része is a Bildben, amelyben a miniszterelnök hosszasan beszélt a migrációról, értelmezte a hazai állapotokat, a saját pályaívét pedig példa nélkülinek nevezte.
Szerző(k): Horváth TiborSikerülhet-e békésen megegyezni a vérszemet kapott orosz zsoldosokkal? Mintegy 40 orosz katonai magáncég vehet részt az ukrajnai háborúban. A Wagner volt a legnagyobb és leghatalmasabb. Kik a többiek?
Szerző(k): EconomxOrbán Viktor miniszterelnökkel közölt interjút kedden a Bild című német lap a hírportálján. A magyar kormányfő elmondta véleményét többek között az orosz elnökről és az ukrán hadsereg esélyeiről az orosz-ukrán konfliktusban.
Szerző(k): Varga Csenge