Annak ugyan nincs nagy hírértéke, hogy Franciaországban újraindítottak két reaktort, de ha hozzátesszük, hogy az újbóli hálózatra kapcsolásokkal is 50 százalék alatt maradt a francia atomarzenál termelési mérete, már más a kép. Ha pedig mindezt arra a helyzetre vetítjük, hogy miközben 400 euró felett is jár a piacon az egységnyi áram ára, és a francia rendszer jelentős mennyiségű áramimportra szorul a nukleáris kapacitások térdre esése miatt, máris eljutottunk a problémák közelébe. Paksnál is ugyanez a probléma fenyeget.
Szerző(k): Szabó M. IstvánMagyar tulajdon: az, hogy a kivitelező kicsoda, nem érinti az energiafüggetlenséget.
Szerző(k): Vámosi ÁgostonÚjabb, mérföldkőnek számító előrelépés történt a paksi bővítés engedélyezési folyamatában, ugyanis az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) megadta a nukleáris biztonság szempontjából gyakorlatilag legfontosabb engedélyt - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Isztambulban.
Szerző(k): Szász PéterBőven a hivatalos infláció felett emelték a paksi bővítésért felelős vállalat igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjainak bérét, így százezer forintos nagyságrendben kapnak kapnak több pénzt az érintettek.
Szerző(k): Komócsin SándorAmennyiben erre van lehetőség, érdemes lehet megfontolni Paks 1 atomerőmű élettartamának meghosszabbítását – mondta Gulyás.
Szerző(k): Rácz GergőAz Európai Bizottság ösztönözni akarja a tagállamokat abban, hogy megszüntessék az orosz nukleáris fűtőanyagtól való függőségüket, mivel 2027-ig leválasztanák az államszövetséget az orosz energiahordozókról. A REPowerEU program része, hogy nem orosz gyártmányú fűtőanyagot vásároljanak a tagállamok, így Magyarország is az atomerőművébe. Már egy cég jelezte is, hogy készen áll az üzemanyagcellák szállítására, de azért egy ilyen átállás soha nem zökkenőmentes.
Szerző(k): Szabó Dániel, Szabó M. IstvánNemcsak az orosz olajról és gázról leválást segíti a friss REPowerEU programmal az Európai Bizottság, hanem technikai támogatást ad arra is, hogy a paksi atomerőmű is be tudjon szerezni az oroszok helyett máshonnan is nukleáris fűtőanyagot – derült ki a Financial Times pénteki cikkéből.
Szerző(k): K. Kiss GergelyAz energetikai önellátás lesz az egyik fő célkitűzése a következő kormányzati ciklusban Szijjártó Péternek. Az újrázó külügy- és külgazdasági miniszter tervei szerint az autóipar élvonalában kell tartani az országot, miközben támogatást kell biztosítani a kifektetési stratégiához.
Szerző(k): Rácz GergőSüli János és Mager Andrea tárca nélküli miniszterek 30-30 millió forintos összeget kapnak.
Szerző(k): Csernátony Csaba