Rendben zajlik a paksi atomerőmű-építés előkészítése - jelentette ki a Roszatom orosz állami atomenergetikai konszern vezérigazgatója. Szergej Kirijenko. Minden szükséges engedélyt megkaptak.
Szerző(k): EconomxAz Európai Bizottságban kiemelt politikai ügyként kezelik a paksi atomerőmű bővítését. Négy kérdésben kerülhet Brüsszel célkeresztjébe az építkezés.
Szerző(k): EconomxNemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűvé nyilvánította a kormány a paksi atomerőmű kapacitásának fenntartására irányuló és a vele kapcsolatos beruházásokkal összefüggő közigazgatási hatósági ügyeket - az erről szóló kormányrendelet a friss Magyar Közlönyben jelent meg.
Szerző(k): MTIA Paksi Atomerőmű két blokkjának alapvető, úgynevezett műszaki terveinek 2015 és 2016 során kell elkészülniük, a tervezés, engedélyezés 2015-2017-ben zajlik, a telephelyi építési munkálatok 2018-ban kezdődhetnek meg - mondta Aszódi Attila kormánybiztos az MTI-nek.
Szerző(k): MTI-EcoKét hete vizsgálatot indított az Európai Bizottság Paks 2 (tiltott) állami támogatásával kapcsolatban. A vizsgálat szükséges a projekt továbbviteléhez, ehhez képest a kormány eddig hallgatott magáról a vizsgálat elindításról is. Egy uniós tisztviselő szerint azonban nem indult vizsgálat.
Szerző(k): EconomxAz Alstom az Arabelle típusú termékre épülő turbinaszigetet ajánlja a Paks-II beruházáshoz a Roszatom várható közbeszerzésén, a felmérések szerint 3-5 magyar cég tudna kapcsolódni a turbinasziget tervezői, gyártási és kivitelezői munkájába, illetve szervizelésébe.
Szerző(k): MTI-EcoNincs semmilyen nem nyilvános, a paksi bővítéssel foglalkozó tanulmánya sem az Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kutatóhelyeinek, sem tudományos bizottságainak - közölte az Akadémia.
Szerző(k): MTINagy valószínűséggel soha nem fog profitot termelni Paks 2 a ma ismert lehetséges forgatókönyvek szerint. A bővítési projekt évtizedeken keresztül évi százmilliárdos terhet jelent majd a költségvetésnek. A beruházás kivitelezését minimum tíz évvel el kellene halasztani.
Szerző(k): Papp ZsoltTöbb civil szervezet szerint a paksi bővítés titkosítása nem állja ki az alkotmányosság próbáját, így az Alkotmánybírósághoz fordultak.
Szerző(k): Economx