A Reuters közlése szerint az orosz állami atomenergetikai óriásvállalat beismerte négy dolgozója koronavírusos megbetegedését. A hírügynükség úgy tudja, hogy az egyikük "egy magyarországi eset".
Szerző(k): Szabó M. IstvánAz atomerőmű építési problémák egyik állatorvosi lovaként ismert finn Olkiluoto 3 reaktorral megintcsak az történt, mint a korábbi években oly sokszor: hivatalosan is be kellett jelenteni, hogy ismét el kell tolni az indítás tervezett időpontját. Finnország ötödik reaktoránál ez összesen már 12 évnyi csúszást halmozott fel. De még mindig nem biztos, hogy 2021-ben indítható a rendszer.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA nyakatekert magyarázatokból és konkrét vállalások maszatolásából eddig sem volt hiány, de az új magyar atomerőmű engedélyezésével kapcsolatban Süli János most szintet lépett. Legalább is erről írt a Népszava.
Szerző(k): Szabó M. IstvánAz oroszok októberben átadták a magyar projektcégnek a Paks II. megépítésének műszaki tervdokumentációját, vélhetően ezt fizette ki a kormány novemberben úgy hogy a cégben, papíron tökeemelést végzett.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA litván kormány az EU-hoz fordult segítségért a határától ugrásnyira lévő fehérorosz atomerőmű ügyében, amely nem felel meg a nemzetközi biztonsági előírásoknak.
Szerző(k): Barabás JúliaA Parlament gazdasági bizottsága előtti meghallgatása során, mintegy mellékesen említette meg a paksi beruházásért felelős tárca nélküli miniszter, hogy az eddigi hivatalos állításokkal ellentétben, nem tarthatók a korábbi határidő-ígéretek - írta meg a Népszava.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA harmadik finnországi atomerőmű és Paks II. között eddig is voltak párhuzamos jelenségek, de a legújabb csak azt az érzetet erősíti, hogy se itt, se ott nincs minden rendben a projektek körül.
Szerző(k): Szabó M. IstvánFinnországban is építenek atomerőművet - valójában kettőt is - és az orosz technológia iránti elköteleződés is hasonlítható ahhoz, ami Paks II. kapcsán látható. De az észak-európai országban más szintű az adatok eltakarása és az információk visszatartása, mint Magyarországon. Erre jutott a Paksi Riot legújabb riportjában az Átlátszó.
Szerző(k): Szabó M. IstvánLitvánia várhatóan elzárkózik attól, hogy egy olyan atomerőműtől vásároljon áramot, amilyen Paks II. is lenne, mert nem tartja biztonságosnak a létesítményt. Az elektromos energiát Fehéroroszországból importálhatnák.
Szerző(k): Komócsin Sándor