Két-három éven belül már akár áramszünetekben és egyéb ellátási problémákban is testet ölthet az erőműfejlesztések elmaradása Magyarországon, a befektetők azonban egyelőre kedvezőbb környezetre várnak.
Szerző(k): Leszák TamásEgy műszaki hiba javítása miatt, előre ütemezetten leállították pénteken reggel a paksi atomerőmű 4. blokkját. A hiba javítása után, várhatóan hat nap múlva kapcsolják újra a hálózatra a reaktort – közölte az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatója az MTI-vel.
Szerző(k): MTI-EcoAz LMP biztos benne, hogy az orosz Roszatom bővíti majd a paksi erőművet.
Szerző(k): NAPITovábbi magyar cégek is részt vehetnek a Paksi Atomerőmű tervezett bővítésébe - mondta el Kovács Pál, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energetikai és klímaügyi államtitkára egy szakmai rendezvényen. A politikus szerint durva becsléssel körülbelül 2000 ezer milliárd forintos költséggel lehet kalkulálni blokkonként.
Szerző(k): Major AndrásA Ganz Engineering és Energetikai Gépgyártó Kft. és orosz anyavállalata, a Roszatom-konszernhez tartozó Atomenergomas Nyrt. vezetői szerződést kötöttek magyar berendezések szállításáról az épülő orosz atomerőművek számára 18,5 millió euró (5,3 milliárd forint) értékben a Közép-európai Atomenergetikai Ipari Fórumon október 9-én Prágában.
Szerző(k): Major AndrásA Demokratikus Koalíció (DK) arra kéri az ellenzéki pártokat és a \"józanul gondolkodó fideszeseket\", hogy közösen támogassanak, illetve kezdeményezzenek egy parlamenti vitanapot a Paksi Atomerőmű bővítésének ügyében.
Szerző(k): NAPI, MTI-EcoMiközben az európai atomerőművi stressztesztek szerint biztonságosak a létesítmények, az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) attól tart, hogy az erről kiadott európai bizottsági közlemény azt a téves benyomást keltheti, hogy az alapvető biztonság érdekében is sok még a tennivaló - közölte a szervezet.
Szerző(k): NAPITöbb tekintetben is elismerően nyilatkozik a Paksi Atomerőmű biztonsági készenléti állapotáról az uniós nukleáris létesítmények átfogó állapotfelméréséről készült végleges jelentés, amelyet csütörtökön mutat be az Európai Bizottság.
Szerző(k): NAPICsak a tizedik helyre fért fel a kínai Három-szurdok gát a CNN Money összeállításában, amely a világ 10 legdrágább energetikai projektjét állítja sorba. A toplistán egyetlen megújuló energiával kapcsolatos fejlesztés szerepel, és az is kiderül belőle, hogy valóban a földgáz aranykora jöhet el, ha megvalósulnak a piacot jelentősen kiszélesítő tervek. A Paksi Atomerőmű bővítésére fordítandó néhány milliárd dollár aprópénznek tűnik.
Szerző(k): NAPI