Egy évtized alatt több mint 120 ezer munkahelyet hozhat létre a palagáz-kitermelés lengyelországi fejlesztése - derül ki az Instytut Kosciuszki (IK) nevű lengyel agytröszt legfrissebb elemzéséből.
Szerző(k): MTIMegroggyanni látszik a nukleáris energia jövője, pedig számos állam, így Magyarország is atomerőművei gyarapításában látja függősége csökkentésének lehetőségét a fosszilis energiahordozóktól.
Szerző(k): NAPIOrszágos hatáskörű állami vállalatot hoznak létre Lengyelországban a palagáz-kitermelésre, amely minden koncesszióban részt vesz.
Szerző(k): Barabás T. JánosÉvtizedekig fedezhetné a palagáz a kelet-közép-európai térség gázigényét, a kitermelés azonban egyelőre drága, bár kutatások Magyarországon is folynak.
Szerző(k): Leszák TamásA nem konvencionális gáztermelés, mint például a palagáz kitermelése csak akkor futhat föl igazán, ha a környezetvédelmi aggályokat nem hagyják figyelmen kívül - derül ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) jelentéséből.
Szerző(k): NAPIRománia új, baloldali kormánya közölte, hogy moratóriumot hirdetnek a gázpala-kutatásra, megkérdőjelezve ezzel az amerikai Chevron vállalat - és a Mol terveit.
Szerző(k): Barabás T. JánosA lengyel állambiztonság attól tart, hogy az Exxon Mobil együttműködése az orosz Rosznyefttyel Moszkva ellenőrzése alá helyezheti a lengyelországi palagázkutatást és kitermelést.
Szerző(k): Barabás T. JánosNem kér a Chevronból és a palagázból a román lakosság - meghiúsulhat a frissen megszerzett koncesszió.
Szerző(k): Túrós-Bense LeventeÚgy tűnik, elszállnak az álmok, hogy Lengyelország palagáz-készleteinek köszönhetően Norvégiához hasonló energetikai nagyhatalommá válhat – a varsói geológiai intézet jelentése szerint az amerikai becsléseknek csak a töredékére lehet számítani.
Szerző(k): Barabás T. János