A Nemzetközi Energetikai Ügynökség előrejelzése szerint legkésőbb 2020-ig az amerikai olajkitermelés nagysága meg fogja előzni Oroszországét, s ezzel az Egyesült Államok válik a világ legnagyobb kőolaj-kitermelő országává. Tavaly hagyták le Szaúd-Arábiát.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásHároméves csúcson áll a hazai üzemanyagárakat sokban meghatározó Brent ára. Szakértők szerint akkor is összejöhet a 75-85 dolláros ár, ha nem történik valamilyen geopolitikai „katasztrófa”. Ez pedig könnyen 400 forint környékére lökheti a magyarországi üzemanyagárakat.
Szerző(k): Szász PéterA megújuló energiák melletti elköteleződés jegyében a BNP Paribas, Franciaország legnagyobb tőzsdén jegyzett bankcsoportja szerdán bejelentette, hogy nem nyújt többé új hitelt palaolaj vagy homokolaj kitermelésével foglalkozó olaj- és földgázipari vállalatoknak - jelentette az MTI.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaElképesztő a megosztottság a szakértők körében abban a tekintetben, hogy mi vár az olajpiacra. Egy részük szerint nem tart már sokáig az olcsó olaj korszaka, a másik tábor szerint viszont korszakváltás van, s hozzá kell szokni az alacsony árakhoz.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásHét hónapos mélypontra zuhant az olaj árfolyama, hiába a kitermeléskorlátozás, a Líbiai termelés növekedését és az egyre növekvő amerikai kitermelést nem tudják ellensúlyozni.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásEmelkedő infláció, beinduló gazdasági növekedés és ezzel párhuzamosan emelkedő hozamok és részvényárak - ezek jellemezték az első negyedévet. A második negyedévben a francia választások okozhatnak ebben zavart, vagy ha váratlanul el kezdene esni az olajár - véli Simon Fasdal, a Saxo Bank szakértője.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) érintett tagállamai 104 százalékra teljesítették a kitermeléscsökkentési megállapodásban vállalt kötelezettségeiket márciusban - derül ki az OPEC áprilisi jelentéséből.
Szerző(k): Szepesi AnitaNem tud mit kezdeni a hagyományos olajtermelő országok jelentős részét egyesítő OPEC az olapala-kitermeléssel foglalkozó cégekkel: miközben arra számítottak, hogy az alacsony olajárak kiszorítják ezeket a piacról, a legfrissebb előrejelzés szerint még növelni is fogják termelésüket.
Szerző(k): EconomxNem csak idén, de még jövőre, sőt évekig is kitarthat a globális olajtúlkínálat, s ez gátat szab egy ideig az áremelkedésnek - írja friss jelentésében a Nemzetközi Energetikai Ügynökség. A piac mégis örül, az olaj drágul, a szervezet ugyanis idén az amerikai kitermelés jelentős csökkenésével számol.
Szerző(k): Economx