A Fővárosi Törvényszék szerint nem védte meg a Pegasus-ügyben érintett állampolgárokat a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH).
Szerző(k): Zádori BenceFranciaország lehetővé teszi a helyi rendőrség számára a mobiltelefonokon keresztüli „kémkedést”. Ugyanakkor csak szigorú feltételekkel. A francia jogvédők ennek ellenére hevesen tiltakoznak az új jogszabály ellen, mondván, hogy súlyosan megsérti a magánszférát, valamint összességében az emberi jogokat.
Szerző(k): Hercsel AdélAz uniós biztos szerint a tagállami hatóságoknak alaposan ki kell vizsgálniuk a jogellenes megfigyelésekre vonatkozó állításokat. A Fidesz EP-képviselője több tiszteletet követelt a "nemzetállamoknak".
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA vizsgálóbizottság tagjai nem kaptak választ arra, miért figyeltek meg olyan sok embert a magyar hatóságok. Szerintük a párbeszéd nem tartozik a kormány munkamódszerei közé.
Szerző(k): Horváth TiborRendszerszintű visszaéléseket tapasztalt a kémszoftverek felhasználását vizsgáló Európai Parlamenti bizottság, melynek előzetes jelentését Brüsszelben mutatta be Sophie in 't Veld holland EP-képviselő. Az egyik leginkább érintetett tagállam Magyarország lehet, de másik négy tagállamban is használtak ilyen eszközöket. A PEGA-bizottság vezetője szerint azonnal be kellene szüntetni a kémszoftverek használatát az unióban, hiszen ez a szektor teljesen átláthatatlan - írja az Euronews.
Szerző(k): Szász PéterA Pegasus gyártója nagyban átalakítja működését, bajban van fontos piacain.
Szerző(k): Rácz GergőEgy izraeli technológiai cég készen áll arra, hogy a közösségi médiában végzett tevékenységek feltérképezésére és nyomon követésére szolgáló szoftvert adjon el a magyar kormánynak – tudta meg a The Times of Israel héber nyelvű testvéroldala. Az orosz-ukrán háború miatt Magyarországra érkező külföldiek megfigyelése lehet a cél a gyártó Avnon Group egy tagja szerint.
Szerző(k): Szabó DánielA megfigyelési botrányban elhíresedett vállalat jelentős személyi és szervezeti átszervezéseket jelentett be.
Szerző(k): Rácz GergőNikosz Androulakisz görög szocialista vezető és európai parlamenti képviselő (Pasok, S&D) feljelenteést tett, miután az EP kiberbiztonsági szolgálata jelezte, hogy mobiltelefonját a Predator kémprogrammal próbálták meg lehallgatni. Az izraeli gyártmányú szoftvert egy olyan cég fejleszti, amelynek Budapesten is van irodája, a szolgáltatást csak kormányzati vevők igényelhetik az izraeli védelmi minisztérium engedélyével.
Szerző(k): Szabó Dániel