Az elektromos autók hatása a világunkra sokkalta árnyaltabb és szerteágazóbb, minthogy azt egy-két mondatban össze lehessen foglalni. Közép-Kelet Európában most éppen oda érkeztünk meg ezügyben, hogy ideje megvizsgálni: valóban jót tesz-e az elektromos autók terjedése a gazdaságnak? A Napi.hu podcast mai vendége Hidi János, a Cambridge Econometricsnél a fenntartható befektetések vezetője - aki egy, e tárgyban végzett nemzetközi kutatás egyik irányítója is.
Szerző(k): Szabó M. IstvánDaniel Ek a Spotify vezérigazgatója "határozottan" elítéli a népszerű amerikai podcaster, Joe Rogan azon műsorait, amelyek oltásellenes és rasszista megjegyzésektől hemzsegnek, de nem távolítja el azokat.
Szerző(k): Tér DiánaMeglepő, ha az EU-ban egy fontos kérdés úgy kerül elő, ahogy az a zöldatom és a zöldgáz ügyével történt; de az méginkább, hogy máris megjelent az az értelmezés, hogy e lépés volna az olcsó energia záloga. Mi van az átcímkézési szándék mögött? Miért vannak máris késésben a lengyelek? Továbbra is ki kell-e világítani éjszaka a belga autópályát? Egyáltalán: gyógyírt hozhat-e a bajokra, ha a régi eszközöket és módszereket erőltetjük tovább? Erről szól a Napi.hu friss videós podcastja.
Szerző(k): Szabó M. IstvánBocsánatot kért és "kiegyensúlyozottabb" műsort ígér Joe Rohan amerikai humorista miután rengeteg kritika érte az álhíreket terjesztő podcastja miatt.
Szerző(k): Tér DiánaA közgazdaságban világszerte és Magyarországon is jelenleg az infláció a legfontosabb mutató, ami évtizedes csúcsokat ostromol. Arról azonban kevesebbet tudunk, hogy a minden hónapban megjelenő felmérést miként készíti a Központi Statisztikai Hivatal. Erről statisztikus szakemberhez, Quittner Péter osztályvezetőhöz fordultunk, ő a Napi.hu legújabb podcastjának vendége.
Szerző(k): Rácz GergőAkkor ma kereskedni fogunk. Nyugalom, nem fogunk senkire semmit rátukmálni. Azt azonban nem hagyhatjuk figyelmen kívül, ha egy régről ismerősnek tűnő kereskedő azt állítja magáról, hogy minden eddiginél modernebb kereskedelmi módszert dolgozott ki, és hogy februártól ezzel képes lesz megnyerni magának a piacot. Ez a témája a Napi.hu mai podcastjának.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA munkaerőpiacon a koronavírus megjelenése előtti időszakra jellemző halasztgatás és kivárás átfordult, és a digitalizáció, a mesterséges intelligencia, az automatizálás és a mind nagyobb - gyakorlatilag az ember mentesítésére képes - hatékonyságnövelési hajlandóság utat tör magának. Erről szólnak a logisztikai hírek, erről az autóipar, az irodák, de a kis-, és nagykereskedelem hírei is. Ezt várta, ezt látta-e előre az évtizedek óta a témával behatóan foglalkozó szakember? Erre keresi a választ a Napi.hu friss videós podcastja.
Szerző(k): Szabó M. IstvánAz elmúlt hónapokban igazi piaci tűzijáték zajlik az energiapiacon, az áram és a gáz ára rég, avagy "soha" nem látott szintekre ugrott. A napi rángásokhoz szinte hozzászokott már a piac, de a helyzet előidézéséről, és leginkább a megoldásáról szakértői szinten is sok a vita. Megpróbáltuk a lehetetlent: tisztázni: mi, miért, hogyan függ össze, és mi a magyarázata mindannak, ami a szemünk előtt zajlik?
Szerző(k): Szabó M. IstvánA magyarországi napelemes termelőkapacitás növekedésének nagyságát jelzi, hogy míg 2015-ben az ilyen erőművek mindössze 153 MW teljesítményre voltak képesek, az Energiahivatal legutóbb már azt jelentette, hogy e méret meghaladta az 1500 MW-ot. Ez azonban nem minden, sőt: meglehet, hogy ezzel eleve rossz irányba indultunk el, mert rossz irányba nézünk. Legalábbis erre jutott legújabb tanulmányában a Szolidáris Gazdaság Központ (SZGK), szerintük a magyar napelemboom éppen azt a problémát nem oldja meg, amire eredetileg született. Erről, az energiaközösségekről és az energiaárrobbanás okairól szól a Napi.hu legújabb video-podcastja
Szerző(k): Szabó M. István