Bár a kormány - részben jogosan - kritizálta az M5-ös és M6-os autópályák koncessziós szerződését, a G7 portál számításai szerint Mészáros Lőrinc és Szíjj László gazdasági körei dupla akkora profitot tehetnek zsebre a most elnyert szerződéssel.
Szerző(k): Szász PéterA kormány újabb forrást, 48 milliárd forintot csoportosít át a felsőoktatási ppp-konstrukcióban megvalósult projektek kiváltásához - derül ki a Magyar Közlönyből.
Szerző(k): Domokos ErikaAz idei költségvetésből 26 milliárd 941 millió forintot fordít a kormány a felsőoktatási ppp-s szerződések kiváltására.
Szerző(k): Németh GézaNémileg csökkent tavaly, de így is óriási maradt a különbség az Európai Unió leggazdagabb és legszegényebb országa, Luxemburg és Bulgária között - derült ki az Európai Unió statisztikai hivatala (Eurostat) által kedden kiadott, a tavalyi végleges adatokat tartalmazó jelentésből az MTI szerint. Magyarország tényleges egyéni fogyasztásban a vert mezőnyben van.
Szerző(k): Szabó DánielA Művészetek Palotája beruházáson 30 év alatt akár 168 milliárd forintos vesztesége is összegyűlhet a magyar adófizetőknek. Hiába volt a fejlesztő cég néhai tulajdonosa Demján Sándor ismert műpártoló, a G7 számításai szerint a fejlesztő cég így is több profithoz jutott mint amit a milliárdos korábban eladakozott.
Szerző(k): Rácz GergőHárom határozatban, több mint 2 milliárd forintot csoportosított át a kormány a régi zene, a hagyományőrzés és a PPP-konstrukcióban épült egyetemi kollégiumok támogatására.
Szerző(k): Németh GézaA szocialista kormányzat alatt kötött PPP-programok szerződéseinek felmondása után a kormány már 1200 milliárd forintot kifizetett - mondta el a kancelláriaminiszter a csütörtöki kormányinfón.
Szerző(k): Szabó DánielLettországgal, Horvátországgal, Romániával és Bulgáriával került egy csoportba Magyarország a 2016-os egy főre jutó fogyasztásban az uniós átlagtól több mint 30 százaléknyira lemaradók között - derül ki az Eurostat friss jelentéséből.
Szerző(k): Szepesi AnitaA lengyel gazdaság fejlődik majd a leggyorsabban az unióban 2050-ig - és ezzel vége is a jó híreknek. A PricewaterhouseCoopers (PwC) napokban hozta nyilvánosságra jelentését arról, hogyan változik meg a világ gazdasága 2050-ig. A szerzők a világ 32 legnagyobb gazdaságának, a globális GDP 85 százalékát adó országok növekedését vizsgálták, az adott piac vásárlóerő-paritása alapján.
Szerző(k): Barabás Júlia