Indulhat-e még az elnökválasztáson a maine-i és a coloradói döntés után?
Szerző(k): EconomxMaine állam vezető tisztviselője kizárta a volt elnököt a választási indulásból. Coloradoban viszont mégis ott lehet az előválasztási szavazólapon – legalábbis jelen állás szerint.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA helyi legfelsőbb bíróság szerint nem szerepelhet a volt elnök neve az államban az elnökválasztási szavazólapon. Donald Trump az amerikai legfelsőbb bírósághoz fordulhat jogorvoslatért.
Szerző(k): EconomxA közvélemény-kutatások rendre arra a megállapításra jutnak, hogy az amerikaiak már hallani sem akarnak sem Joe Bidenről, sem Donald Trumpról. Jelen állás szerint azonban úgy tűnik, mégis ez a két név szerepel majd a szavazólapon jövőre. A határozott támogatás helyét már 2016-ban átvette a „legalább nem a másik jelölt” érvelés vezérelte voksolás. Vélhetően nem lesz ez másképp 2024-ben sem.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennAz Egyesült Államok szerint bizonyíték van arra, hogy a Hamász és a Palesztin Iszlám Dzsihád szervezet a Gázai övezet kórházait saját katonai céljai elérésére használja - jelentette ki a Fehér Ház nemzetbiztonsági szóvivője kedden.
Szerző(k): EconomxIsmét a magyar kormányfőt dicsérte a republikánus hallgatóságnak, csak közben baki csúszott a beszédbe: összekeverte Bident Obamával.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsKiriákosz Micotákisz görög miniszterelnök kétoldalú együttműködésért utazott Pekingbe, míg Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a nyugat-balkáni térségben barangolt. Franciaországban orosz oligarchát vettek őrizetbe, Vlagyimir Putyin pedig nukleáris szerződést mondott fel. Mindeközben az Egyesült Államokban a republikánusok és a demokraták az Ukrajnának és Izraelnek szánt támogatások miatt feszültek egymásnak. Ezek voltak a hét legfontosabb külpolitikai és külgazdasági eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennJoe Biden azzal fenyegetőzik, hogy élni fog vétójogával, amennyiben a kongresszus Ukrajna említése nélkül fogad el törvényt az Izraelnek nyújtott támogatásról.
Szerző(k): Hercsel AdélAz olaszok és a németek a bevándorlási kérdéseken hajba kaptak. A római kormány a brüsszeli korlátokat is feszegeti, növelték ugyanis az állami kiadásokat, ezzel pedig azt is bevállalták, hogy a vártnál nagyobb lesz idén és jövőre is a vártnál a költségvetési deficit. A spanyol konzervatív párt pedig nem tudott élni a kormányalakítási lehetőséggel. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Economx