Hároméves mélypontra zuhant csütörtökön a rubel a dollárhoz képest: egy dollár ismét több mint 33 rubelbe kerül a devizapiacon. Erre 2009 júniusában volt utoljára példa. A rubel az euróhoz képest is gyengült, egy euró 41,55 rubelt ér.
Szerző(k): MTI-EcoSzinte kizárólag az orosz jegybank devizapiaci intervenciójának köszönhető, hogy a dollár árfolyama nem "szakadt be" a rubellel szemben - közölte piaci forrásokra hivatkozva a RosBusinessConsulting hírügynökség.
Szerző(k): Kolozsi PálAz orosz jegybank szerint nem okoz gondot a gazdaságnak a rubel évi 4-6 százalékos reálfelértékelődése, sőt ennek elősegítése és biztosítása a központi bank egyik rövid távú célja - közölték a bank illetékesei.
Szerző(k): Kolozsi PálA tavaly december 27-i utolsó bankközi kereskedési napot követően hivatalosan is újrainduló kereskedésben a rubel jelentős nyomás alá került, amit elemzők az olajár esésével hoznak összefüggésbe, mivel a fő exportcikkből származó bevételek várható csökkenése rontja a gazdaság növekedési kilátásait.
Szerző(k): Bana PéterA rubel reggel ismét gyengült a moszkvai tőzsdén és a devizatartalékok csökkenése is jelzi, hogy a hatóságokra növekvő nyomás nehezedik a fizetőeszköz támogatására. A rubellal kapcsolatos aggodalmakat elsősorban a fő exportcikknek számító nyersolaj alacsony világpiaci ára motiválja, ám az árfolyam - az év végén immár megszokott ingadozások hatására - az úgynevezett egyesített kereskedés kezdetén már 30,20 rubel/dollárra esett.
Szerző(k): Sebő GáborA moszkvai jegybank a holnapi rubel/dollár árfolyamot 30,09-en rögzítette, engedve a bankközi piacon már a múlt héten tapasztalható nyomásnak, amelyben a jegyzés átlépte a pszichológiai küszöböt. A kereskedők szerint a pénz azért gyengül, mert az olaj ára esik. Egyelőre a 31 rubeles szintet mindazonáltal nem fenyegeti veszély - mondják Moszkvában.
Szerző(k): Bana Péter