Már olyan magasak a kamatok az Egyesült Államokban, hogy megéri inkább rövid lejáratú betétben vagy kincstárjegyben tartani a pénzt a klasszikus részvény-kötvény portfólió helyett. Ráadásul a készpénz megfelelő rugalmasságot is biztosít – vélik a befektetők egy felmérés alapján.
Szerző(k): EconomxNem bíznak a magasabb olajárról szóló jóslatokban a nagy amerikai olajcégek részvényesei. Inkább kiveszik a hatalmas tavalyi profitot és nem akarnak többet beruházásokra költeni, még akkor sem, ha nagy rajtuk a nyomás. Attól félnek, hogy gyorsan csökken majd a kereslet a fosszilis energiahordozók iránt.
Szerző(k): EconomxNehéz helyzetbe került egy startupokat és kriptodevizákkal foglalkozó cégeket is finanszírozó amerikai bank. A befektetők aggodalmát fokozza, hogy egy másik bank is gondban van. Most mindenki szabadul a bankpapíroktól.
Szerző(k): Fellegi TamásCsökkent a BUX forgalma a Budapesti Értéktőzsdén, ami sorozatos értékvesztést jelent az előző napi eredmények után.
Szerző(k): Varga CsengeA Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 229,59 pontos, 0,53 százalékos csökkenéssel, 43 161,43 ponton zárt szerdán. Csak a Magyar Telekom részvényei mutattak némi életjelet.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsEzen a héten több mint 1000 iskola 140.000 diákja vesz részt a PÉNZ7-en, melynek rendhagyó tanórái olyan tanulási lehetőséget biztosítanak a diákoknak, aminek segítségével a mai világhoz elengedhetetlen pénzügyi és gazdasági tudásra tehetnek szert. Az országos rendezvénysorozat izgalmas kvízekkel és kalandjátékokkal is várja a résztvevőket.
Szerző(k): Fellegi TamásAz elmúlt évtizedekben Mark Möbius, a Franklin Templeton Investments korábbi feltörekvő piaci vezetője a kínai és ázsiai országokba történő befektetések egyik lelkes szószólója volt. Most azonban komoly gondjai vannak Kínában, nem engedik kivinni a pénzét az országból. Most már mindenkit óvatosságra int.
Szerző(k): EconomxA Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 139,87 pontos, 0,32 százalékos emelkedéssel 44 440,48 ponton zárt pénteken.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsAz ingatlan és a technológiai szektor után a jelek szerint a pénzügyi szektoron van a sor Kínában. Hszi Csi-ping elnök úgy próbálja meg a Kommunista Párt uralma alá visszaterelni a szektort, hogy közben azért meg akarja őrizni annak működőképességét is. A bankárok mindenesetre megkapták a nekik járó figyelmeztetést.
Szerző(k): Economx