Mától tőzsdére lépett az éppen 33. születésnapját ünneplő Budapesti Értéktőzsde, amely értelemszerűen együtt jár a Magyar Nemzeti Bank tulajdonrészének fokozatos csökkenésével.
Szerző(k): EconomxA kormány múlt heti, befektetésekre vonatkozó adókivetése kapcsán sokan nem tudják, mi után kell azt fizetni, és mi után nem. Átnézzük, miről is van szó.
Szerző(k): Fellegi TamásA Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1019,45 pontos, 2,18 százalékos emelkedéssel, 47 869,61 ponton zárt pénteken.
Szerző(k): Horváth TiborA Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 412,18 pontos, 0,87 százalékos csökkenéssel 46 850,16 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 8,1 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Szerző(k): EconomxEnyhe mínuszban zárt, ami globális összehasonlításban nagyon jó hírnek számít. A világ most Amerikára figyel. A főbb papírok közül a Richter és a Telekom erősödött.
Szerző(k): EconomxA JP Morgan a közelmúltbeli bankválság egyik legnagyobb haszonélvezőjévé vált a nagyobb intézményekben biztonságot kereső ügyfelek betétáradatának köszönhetően. A legnagyobb amerikai hitelező arra számít, hogy nettó kamatbevétele 84 milliárd dollárra emelkedik.
Szerző(k): Horváth TiborA lakásmegosztó platform részvényeinek árfolyama zuhan a tőzsdén a 2023. első negyedévi pénzügyi adatok közzétételét követően. Mi történt, és mire számíthatunk most?
Szerző(k): Horváth TiborA Fox News egyik legnépszerűbb műsorvezetője több mint 500 millió dollárt ért az anyacégnek. Legalábbis erre utal az értékpapírokkal való kereskedés.
Szerző(k): Horváth TiborA világ egyik legnagyobb befektetője, Norvégia 1400 milliárd dolláros állami vagyonalapja azt tervezi, hogy a globális banki és más iparágakban a közelmúltban bekövetkezett zavarok után nagyobb erőfeszítéseket tesz a nem megbízható vállalatok azonosítására és kivonására.
Szerző(k): Horváth Tibor