Az Amundi Alapkezelő az elmúlt turbulens időszak utáni várható gazdasági és piaci környezetet, a várható piaci trendeket, befektetési lehetőségeket próbálta felmérni, erről sajtó háttérbeszélgetés keretében tudtunk meg részleteket.
Szerző(k): Fellegi TamásAz amerikai részvénypiacon egyre szélesebb körre ragad rá az áremelkedés, és már nem csak a legnagyobb cégek tudnak erősödni. A befektetők a jelek szerint azt kezdik beárazni, hogy talán mégsem lesz recesszió és ezért át kell rendezni a portfóliókat.
Szerző(k): EconomxA Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 21,70 pontos, 0,04 százalékos csökkenéssel, 49 320,70 ponton zárt pénteken.
Szerző(k): EconomxA Morgan Stanley stratégái szerint idén jelentősen eshet az amerikai vállalatok eredménye. Ez pedig komoly sokkot jelent a mostani jó hangulatra nézve, az S&P 500-as index 9 százalékot is eshet az év végéig.
Szerző(k): EconomxA jelek szerint az amerikai tőzsdéken eldőlt az irány, ez pedig felfelé. Az elemzők azonban ismét egyre jobban aggódnak amiatt, hogy gyakorlatilag csak a legnagyobb cégek részvényei képesek drágulni, a piac szélesebb rétegei lemaradnak. Ez sokszor vezetett már nagyobb galibához.
Szerző(k): EconomxAz új extraprofitadó-szabályok többek között kimondják, hogy a bankok megfelezhetik az extraprofitadó-terhelésüket aktív állampapírbefektetéssel. A különadóknál bejelentett módosítások az OTP, a Richter és a Mol szemszögéből nézve összességében pozitív hatással lehet.
Szerző(k): EconomxPozitív korrekcióval indult a nap a Budapesti Értéktőzsdén.
Szerző(k): EconomxNagy lendülettel kezdték el vásárolni az év elején a külföldi befektetők a kínai részvényeket, nagyon bíztak a zéró-covid politika végében és abban, hogy ettől majd pörögni fog a gazdaság. Ez nem jött be és ezért már hónapok óta adják el a kínai részvényeket.
Szerző(k): EconomxAz amerikai adósságplafonról körvonalazódó megállapodás után a befektetők figyelme ismét a Fed és az infláció irányába fordulhat. Pokoli dilemma előtt áll a tőzsde.
Szerző(k): Economx