A tojásmizéria után jöhet a sertéshús drágulása is − az Európai Unió ugyanis nemcsak a csirkék tartásának normáit szigorította, hanem a sertésekét is, jóllehet csak 2013-tól lép hatályba, hogy az anyakocák ketrecét meg kell nagyobbítani.
Szerző(k): Sidó ZoltánAz importdisznó már nem olcsóbb, de kevés a belföldi vágóállat és a minőségük sem a legjobb. Érdemes ma vágósertést tartani Magyarországon?
Szerző(k): NAPI OnlineÁtkerült a nemzeti földalapba a kincstártól és a privatizációs szervezettől az az összesen mintegy félmillió hektár termőföld, amelyet ma túlnyomórészt gazdasági társaságok, szövetkezetek bérelnek. A földalap háromféleképpen hasznosíthatja ezeket a földeket: értékesítheti, elcserélheti vagy haszonbérletbe adhatja. Részletek a szerdai NAPI Gazdaságban.
Szerző(k): NAPIA sertéstenyésztők összesen 120 millió forintnyi támogatást javasolnak az élő sertések kivitelére, ami kiloggrammonként mintegy 20 forintnak felel meg. Javaslatotukat a mai nap folyamán el is akarják fogadtatni a Vágóállat és Hús Terméktanács elnökségével - erről Tóth István, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) titkára beszélt a MOSZ Sertéstenyésztők Országos Választmányának mai ülésén.
Szerző(k): Tóth László LeventeÖsszesen 200 millió dolláros exportvisszaesést, az ellátást is veszélyeztető belső piaci zavarokat, importkényszert okozhat, ha az agrártárca megszünteti a minőségi és az exporttámogatást a hús- és a baromfi termékeknél – hangzott el a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége sertés- és baromfitenyésztők országos választmányának ülésén tegnap. A szaktárca ugyanakkor – lapunk értesülése szerint – kitart korábbi, szubvenciót megvonó álláspontja mellett. A Pénzügyminisztérium mindenesetre minél előbbi megegyezésre törekszik, az esetleges vitás kérdéseket pedig a kormány elé terjeszti. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
Szerző(k): Tóth László Levente