Csaknem egyhavi zárlatot rendelt el hétfőn a skót kormány az új koronavírus-változat gyors terjedésének megfékezése érdekében - írja az MTI.
Szerző(k): Szász PéterAz első felvonás végén lement a függöny: a brexit megtörtént, ám a java még csak most jön. Sokak várakozásával szemben nem az EU-ban tett jóvátehetetlen kárt a britek kilépése, hanem a szigetországban, amely az alkotmányos válság küszöbére érkezett.
Szerző(k): Komócsin SándorNicola Sturgeon skót miniszterelnök szerint immár látótávolságon belül van Skócia függetlensége.
Szerző(k): Csernátony CsabaBoris Johnson, az Egyesült Királyság bölcs miniszterelnöke alaposan felpaprikázta a skótokat fél évvel a skóciai választások előtt, amelynek tétje, hogy mekkora többséget szereznek a helyi parlamentben a Skócia kiválását akaró nacionalisták. A kormányfő azt sejtette, hogy annyi önállóságot sem kellett volna adni a skótoknak, amennyit eddig kaptak.
Szerző(k): Komócsin SándorAz európai országokban különböző intézkedésekkel próbálják megakadályozni a járvány terjedését. Belgiumban bezárják a kávézókat, az olaszoknak pedig mindenhol kötelező maszkot hordaniuk.
Szerző(k): Csernátony CsabaA brit kormány olyan egységes piacot kíván kialakítani az Egyesült Királyság területén, amellyel kapcsolatban minden döntés a londoni kormány és parlament kezébe kerül. Ezzel a néhány száz évvel korábbi szokáshoz visszatérve az angolok kisemmizhetik a skótokat, a walesieket és az északíreket.
Szerző(k): Komócsin SándorA skótok többsége főként azért szavazott 2014-ben arra, hogy országuk maradjon az Egyesült Királyság része, mert tartottak a függetlenné válás gazdasági hatásaitól. Ez a brexit után kevésbé fontos kérdés, ami nem jelenti azt, hogy például a pénzügyi függetlenség megteremtése ne okozna nagy gondot.
Szerző(k): Komócsin SándorRekordáron, 368 ezer fontért (145,9 millió forint) kelt el egy hat hónapos bárány egy skóciai árverésen - idézi a The Guardian pénteki online kiadását az MTI.
Szerző(k): Szepesi AnitaA koronavírus-járvány új helyzetet teremtett számos országban, így - a brit brexiterek nagy szomorúságára - az Egyesült Királyságban is. Nőtt az esélye annak, hogy a patinás múltú Nagy-Britanniát hamarosan át kell keresztelni Kis-Britanniára vagy szóba jöhet még a Nagyobbacska Anglia elnevezés.
Szerző(k): Komócsin Sándor