Masszív mélyrepülésbe kezdtek a francia részvények Emmanuel Macron bejelentésére, hogy előrehozott választásokat tartana. Emiatt a párizsi tőzsde cégeinek értéke annyit esett egy hét alatt, hogy a francia piac már nem a legnagyobb értékű Európában.
Szerző(k): EconomxAz EU értékpapír-felügyeleti hatósága, az ESMA komolyan dolgozik azon, hogy végre összegyűjtse a kontinens részvény- és kötvénykereskedési adatait és azokat egységes formában tegye hozzáférhetővé.
Szerző(k): EconomxAz OTP árfolyamában a következő akadály 14 770 forintnál adódhat. A Mol előtt több fontos ellenállás is van: az első 2 800 forintnál található.
Szerző(k): Horváth TiborA Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 531,74 pontos, 0,93 százalékos emelkedéssel, 57 878,43 ponton zárt csütörtökön.
Szerző(k): Horváth TiborAz utóbbi hetek bankösszeomlásai után immár nehéz visszaszorítani a szellemet a palackba: a tömegpszichológia működik, a befektetők keresik, hogy melyik bankkal lehet még baj, honnan meneküljenek. Most épp a Deutsche Bank van soron, nem véletlenül, hisz a bankkal sok gond volt korábban, majd négy évig tartott, amíg átszervezték.
Szerző(k): Fellegi TamásAz Európai Központi Bank (EKB) felügyelői idén nullára csökkentik a problémás hiteleket, miután megállapították, hogy egyes euróövezeti bankok túl kevés pénzt tettek félre erre a célra, vagy csak lassan ismerték fel a problémát.
Szerző(k): Horváth TiborA BNP Paribas SA, a Commerzbank AG és az ING Groep NV az európai kormányok által az energiavállalatoknak nyújtott támogatások közvetett haszonélvezői, mivel a támogatás segít elhárítani egy esetleges fizetésképtelenségi hullámot. Elemzők viszont arra számítanak, hogy sorozatos veszteségek érik majd a bankszektort Európa-szerte a nemteljesítések miatt.
Szerző(k): Szabó DánielÖt héttel az orosz-ukrán háború kitörése után már csaknem 500 nemzetközi vállalat függesztette fel tevékenységét Oroszországban. Egy magyar nagyvállalat és néhány tucat másik cég viszont különböző okok miatt eddig nem volt hajlandó maga mögött hagyni az országot.
Szerző(k): Ambrus-Nagy BoglárkaA globális bankokra, köztük a Citigroupra, a JPMorgan Chase-re és a Société Générale-ra ügyfél oldali nyomás nehezedik, hogy vállalják, hogy letétkezelő bankok maradnak Oroszországban, mivel a riválisok és az alapok attól tartanak, hogy elveszíthetik az országba történő jövőbeli befektetések szempontjából kritikus szolgáltatásokat - értesült a Reuters.
Szerző(k): Szabó Dániel