Történelmi csúcson a külkereskedelmi mérleg, éledezik a magyar ipar, ugyanakkor a vásárlók továbbra sem nagyon találnak vissza a boltokba – ezek voltak a hét legfontosabb hazai makrotörténései. A Egyesült Államokból kedvező hírek érkeztek, míg Európában tovább mérséklődött az infláció. A héten jönnek az adatok az államháztartás központi alrendszerének március végi helyzetéről, a fogyasztói árak márciusi alakulásáról, valamint az ipari és az építőipari termelés februári mutatóiról.
Szerző(k): Károly GáborTöbb mint egy év után ismét nőtt az ország ipari termelése.
Szerző(k): Károly GáborTavaly több mint 66 ezren mentek el valamilyen nyelvvizsgára, 15 ezren nem mentek át a vizsgán. 2019 óta folyamatosan csökken a nyelvtudásért bizonyítványt szerző diákok száma.
Szerző(k): K. R.A februári 2,6 százalékról márciusban 2,4 százalékra csökkent az euróövezetben az infláció az Eurostat legfrissebb adatai szerint.
Szerző(k): Károly GáborA német szövetségi munkaügyi hivatal friss adatai szerint néhány ezer fővel nőtt a munkanélküliek száma.
Szerző(k): Vermes ÁdámEgyértelmű jelek utalnak arra, hogy a brit gazdaságban 2023 második felében kialakult történelmi visszatekintésben igen csekély mértékű recesszió már véget ért.
Szerző(k): Horváth TiborFebruárban csökkent az infláció az Európai Unióban, a magyar árak emelkedésének üteme továbbra is az uniós élmezőnyben található, viszont a régióban már a középmezőnyben vagyunk.
Szerző(k): Károly GáborMég a szakmát is meglepte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a magyar építőipar teljesítményével kapcsolatos adataival, a szakértők azonban arra figyelmeztetnek, korai reménykedni.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaErős számokkal indítja 2024-et az ágazat: a termelés jelentősen nőtt, és az új szerződésekben is volt emelkedés, ugyanakkor a szerződésállomány még így is több mint tizedével alacsonyabb a tavaly januárinál.
Szerző(k): K. G.